سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

انتخاب مهندس قاسمی قدم مبارکی در مسیر استفاده از ظرفیت‌های کشور است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس انتخاب مهندس قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت را در شرایط کنونی بهترین انتخاب از سوی رئیس‌جمهور دانست و سخنگوی کمیسیون انرژی نیز بر نظر مثبت کمیسیون انرژی مجلس به مهندس قاسمی برای وزارت نفت تاکید کرد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت، عبدالله کعبی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی انتخاب مهندس رستم قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت را در شرایط کنونی بهترین انتخاب از سوی رئیس‌جمهور دانست.

وی با اشاره به معرفی مهندس قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت از سوی رئیس‌جمهور افزود: با توجه به اهمیت وزارت نفت و اهمیت فعالیت‌های این وزارت‌خانه، وزیر آن باید تخصص و تجربه کافی در زمینه نفت و انرژی داشته باشد و توانایی‌های گزینه معرفی شده برای اداره چنین وزارت‌خانه‌ای مشهود و اثبات شده باشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که امروز صنعت نفت ایران نیازمند مدیریت توانمند و آشنا به مشکلات و معضلات این صنعت است، گفت: وضعیت صنعت نفت کشور با توجه به برنامه‌های کلان و استراتژیک کشورهم‌اکنون مطلوب نیست و توجه به موضوع‌های حساسی همچون تولید صیانتی، توسعه میادین مشترک، افزایش تولید، حضور فعالانه در بازارهای جهانی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های این صنعت در داخل و خارج و محیط بین‌الملل اهمیت توجه به انتخاب وزیری توانمند و متخصص برای این وزارت‌خانه را نشان می‌دهد.

وی در ادامه تأکید کرد: انتخاب فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به عنوان وزیر نفت از سوی رئیس جمهور، انتخاب خوب و مناسبی است و امیدواریم با انتخاب وی توسط نمایندگان مجلس بسیاری از مشکلات موجود در صنعت نفت که متاسفانه در چند سال گذشته و به دلیل ورود افراد غیر متخصص به این حوزه ایجاد شده است، برطرف شود.

کعبی با ارزیابی مثبت از شخصیت اجرایی و مدیریتی گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای وزارت نفت، یادآور شد: مدیران باتجربه و باکفایتی در عرصه‌های مختلف از سوی سپاه طی سال‌های گذشته تربیت شده‌اند که بهره‌گیری از دانش و تخصص این مدیران به نفع نظام و کشور و سرعت بخشیدن به روند توسعه ایران است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس درپایان تصریح کرد: بهره‌گیری از مدیران توانمند از سوی دولت و رئیس‌جمهور قدم مبارکی در مسیر استفاده از ظرفیت‌های کشور است و رئیس جمهور بدون توجه به  رویکردهای سیاسی تنها به دنبال اجرای تعهدات خود در قبال کشور و مردم باشد.

حسینی: نظر مثبت کمیسیون انرژی مجلس به مهندس قاسمی برای وزارت نفت

براساس این گزارش، همچنین سید عماد حسینی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یک برنامه به صورت اجمالی از طرف مهندس رستم قاسمی به دست کمیسیون انرژی رسیده است، گفت: اعضای کمیسیون انرژی با انتخاب مهندس رستم قاسمی به عنوان وزیر نفت موافق هستند.

وی با اشاره به معرفی مهندس رستم قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت از جانب رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: من در اینجا از طرف کمیسیون انرژی مجلس اعلام می‌کنم که نظر کمیسیون انرژی بر روی مهندس رستم قاسمی به عنوان وزارت نفت مثبت و با انتخاب ایشان در این سمت موافق است.

به گفته این نماینده مجلس با توجه به تجربه مرتبط ایشان در حوزه نفت و گاز کشور و با توجه به اینکه پروژه‌های متعددی از این صنعت برعهده ایشان بوده است، بنابراین احتمال آنکه وی به عنوان وزیر نفت از طرف مجلس انتخاب شود بسیار زیاد است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: مهندس قاسمی تسلط زیادی برروی پروژه‌های نفتی کشور از جمله پارس جنوبی و دیگر پروژه های نفتی دارد، بنابراین به نظر می‌رسد معرفی ایشان به عنوان وزیر پیشنهادی گزینه بسیار خوبی است.

وی در پایان اظهار داشت: در چند روز گذشته کمیسیون انرژی به طور جدی برنامه‌های وی را مورد مطالعه قرار داد و منتظر معرفی وی به عنوان وزیر نفت بود تا بتوانیم نظر خود را اعلام کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۵۱۴۸۴ بازدید