سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

اویک گواهینامه ایزو ۱۰۰۱۵ گرفت

شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت با تایید شرکت ممیز (TUV CERT)، به طور رسمی موفق به دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۰۱۵ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC)، به عنوان یکی از پیمانکاران اصلی و برجسته صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، توجه به بالندگی و ارتقای توانمندی‌ سرما‌یه‌های انسانی را از دلایل اصلی موفقیت خود دانسته و به منظور ارتقا و توسعه ظرفیت‌های کاری خود، هدایت و مدیریت استراتژیک با ارزش‌ترین دارایی خود یعنی کارکنان توانمند و کارآزموده را، از مهم‌ترین اولویت‌ها در شرکت محسوب می کند.

حرکت به سمت سازمان یادگیرنده و به کارگیری نیروهای شایسته از نیات استراتژیک اصلی در حرکت به سوی بالندگی و تعالی سرمایه‌های انسانی OIEC به شمار می‌روند.

شرکت OIEC برای دستیابی به این مهم و براساس تحلیل‌های انجام شده اقدامات مختلفی در واحد مدیریت منابع انسانی و اداری تعریف و به اجرا گذارده است که از جمله این اقدامات، طرح ریزی نظام آموزش مبتنی بر استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ است.

ایزو ۱۰۰۱۵ یکی از استانداردهای مرتبط با اصول مدیریت کیفیت است که این استاندارد به موضوع طرح ریزی، استقرار، اجرا و ارزیابی اثربخشی و پایش فرآیند آموزش می‌پردازد.

در واقع با استقرار سیستم آموزش بر اساس این استاندارد و پس از ممیزی و دریافت گواهینامه، شرکت‌ها و سازمان‌های ذیربط دارنده گواهینامه اطمینان حاصل می‌کنند که نظام آموزش و توسعه کارکنان آنها از کیفیت و یکپارچگی لازم برخوردار است.

مطابق استاندارد مراحل اصلی فرآیند آموزش باید در ۵ مرحله اصلی طرح ریزی و استقرار یابد که در شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت این ۵ مرحله اصلی در قالب ۸ گام طرح ریزی و استقرار یافته‌اند؛ این ۸ گام که در واقع بیانگر مراحل اصلی فرایند آموزش در این شرکت هستند و از نیازسنجی آموزشی آغاز می‌شوند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۷۴۶۵ بازدید