سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

تاکید بر حضور سازندگان داخلی در پروژه های فراساحلی

در جلسه ماهانه کمیته فراساحل انجمن مهندسی دریایی ایران که به میزبانی شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران (IOEC) برگزار شد، علاوه بر بررسی مشکلات پیش روی پروژه فازهای جدید پارس جنوبی، بر حضور سازندگان و تامین کنندگان داخلی در پروژه های فراساحلی تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این جلسه ماهانه، مسعود رهبری؛ معاونت ساخت تاسیسات دریایی ایران به معرفی فعالیت‌ها و پروژه‌های انجام‌شده و در دست اقدام این شرکت به ویژه در فاز های جدید پارس جنوبی پرداخت و با اشاره به اینکه «از نظر اجرایی کار، مهندسی و نصب سازه‌ها تقریبا مشکل خاصی وجود ندارد»، افزود: با افزایش فزاینده حجم کار، ممکن است در آینده نزدیک با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه شویم و این موضوع باید مدنظر همه شرکت‌های فراساحلی و پیمانکاری حاضر در این فازها قرار گیرد.

در ادامه جلسه،  سیدرضا قریشی؛ رییس کمیته مهندسی ساحلی و فراساحلی انجمن مهندسی دریایی ایران، با تشکر از میزبانی شرکت تأسیسات دریایی، به پروژه‌های ۳۵ ماهه فازهای پارس جنوبی اشاره کرد و از شرکت‌های عضو انجمن خواست تا مسائل موجود در این پروژه را به کمیته ارائه کنند تا با بررسی و جمع‌بندی در چندین جلسه، راهکارهایی برای رفع مسائل در سیزدهمین همایش صنایع دریایی ارائه شود.

در این جلسه، اعضای کمیته مهندسی ساحلی و فراساحلی انجمن مهندسی دریایی ایران بر حمایت از سازندگان و تأمین‌کنندگان داخلی توسط مراکز مربوطه تأکید کردند و حضور نمایندگان همه شرکت‌های مطلع از پروژه‌های پارس جنوبی در جلسات کمیته برای تدوین راهکار و پیشنهاد جهت ارائه به سیزدهمین همایش صنایع دریایی را خواستار شدند.

اعضای کمیته مهندسی ساحلی و فراساحلی انجمن مهندسی دریایی ایران همچنین بر ورود بحث سازندگان داخلی جدید در فازهای پارس جنوبی و دیگر پروژه‌های فراساحلی تأکید کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۵۰۳۴۶ بازدید