سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به حدود ۶۲ میلیون لیتر رسید

با وجود افزایش سفرهای بین شهری در تعطیلات فصل تابستان، مصرف بنزین کشور در هفته پایانی تیرماه،‌ کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین کشور در روزهای۲۵ تا ۳۱ تیرماه به ۴۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۴۵۰ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر) ۱۱میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر (۲٫۵ درصد) کاهش نشان می دهد.

در هفته مورد بررسی، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور با یک میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر کاهش نسبت به هفته پیش از آن به ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسید.

بیشترین مصرف بنزین کشور از ۲۵ تا ۳۱ تیرماه، مربوط به روز شنبه (۲۵ تیر) با ۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز جمعه (۳۱ تیر) با ۵۸ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر است.

افزایش ۶ درصدی مصرف گازوئیل کشور

مصرف گازوییل کشور در فاصله زمانی ۲۵ تا ۳۱ تیر افزایش یافت؛ به گونه‌ای که مجموع مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۹۶ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر، به ۷۶۸ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید که در قیاس با هفته پیش از آن (۷۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر) ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر (۵٫۶ درصد) افزایش یافته است.

بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در زمان یاد شده به روز چهارشنبه (۲۹ تیر) با ۱۰۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر و کمترین آن به روز جمعه (۳۱ تیر) با ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر اختصاص داشت.

افزایش مصرف نفت کوره و کاهش مصرف نفت سفید

بر پایه آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف نفت کوره کشور در فاصله زمانی ۲۵ تا ۳۱ تیرماه با متوسط روزانه ۵۴ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر، به ۳۸۴ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۳۶۷ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر)، ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر افزایش یافته است.

مجموع مصرف نفت سفید کشور در این فاصله زمانی به ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۳۷ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر) ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر کاهش یافته است.

مصرف بنزین سوپر کشور افزایش یافت

مجموع مصرف بنزین سوپر کشور نیز، هفته گذشته با میانگین روزانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزرا لیتر، به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر)، ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر افزایش یافته است.

کاهش ۱۰ درصدی مصرف بنزین تهرانی ها

بر اساس آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین تهران در فاصله زمانی ۲۵ تا ۳۱ تیر، ۸۲ میلیون لیتر اعلام شده که در مقایسه با هفته پیش از آن (۹۱ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر)، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر (۱۰ درصد) کاهش یافته است.

میانگین مصرف روزانه بنزین تهران هفته گذشته ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بوده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۷۳۴۲ بازدید