سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

پیشرفت ۸۸ درصدی طرح تولید زودهنگام از میدان نفتی بالارود

سرپرست مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از پیشرفت ۸۸ درصدی طرح تولید زودهنگام از میدان نفتی بالارود خبر داد.

به گزارش شانا، مهندس محمدحسین رضوانی افزود: طرح تولید زودهنگام از میدان نفتی بالارود شامل تعمیر چاه شماره یک، حفاری سه حلقه چاه جدید، احداث تاسیسات سرچاهی، خطوط لوله جریانی به طول ۱۶ کیلومتر، احداث ۷ کیلومتر خط انتقال برق ۳۳ کیلو وات، همچنین احداث واحد بوستر کلاستر برای ظرفیت سازی تولید روزانه ۱۰ هزار بشکه نفت از این میدان است.

وی با بیان این که در این طرح ۱۵ کیلومتر خط لوله ۸ اینچ برای انتقال نفت به کارخانه بهره برداری قلعه نار احداث می شود، افزود: مطالعات مقدماتی طرح تولید زودهنگام تکمیل و مطالعات مهندسی تفضیلی آن نیز به طور ۱۰۰ درصدی محقق شد.

رضوانی افزود: اعتبار موردنیاز برای اجرای طرح ۲۸۷ میلیارد ریال است و پیش بینی می شود عملیات اجرایی در مدت ۱۸ ماه تکمیل شود.

سرپرست مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب یادآور شد: میدان نفتی بالارود، میدان جدیدی است که در سال ۱۳۸۷ کشف شد و در شمال استان خوزستان قرار دارد.

به گزارش شانا، حفاری نخستین چاه اکتشافی در میدان بالارود به منظور ارزیابی پتانسیل هیدروکربوری سازندهای آسماری و گروه بنگستان میدان در مهر ۱۳۸۶ آغاز شد.

پس از اتمام حفاری چاه تا عمق نهایی ۳ هزار و ۷۳۷ متر و آزمایش‌های کامل روی سازندهای آسماری و سروک، کشف نفت درجا به میزان یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون بشکه عملی شد.

این میدان همچنین در لایه‌های سروک و آسماری، افزون بر ۲ تریلیون فوت مکعب گاز درجا دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۵۷۶۰۲ بازدید