سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

دوشنبه های زیست محیطی در طرح آذر- گامی کوچک اما موثر در حفاظت از محیط زیست


به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، در جریان توسعه و بهره برداری از میدان نفتی آذر، برنامه و اقدامات قابل توجهی در حوزه حفاظت از محیط زیست به موازات توسعه این میدان صورت گرفته است که یکی از این برنامه‌ها، برنامه دوشنبه‌های محیط زیستی است.

بنا براین گزارش، در طرح دوشنبه‌های محیط زیستی؛ بنا بر یک رسم قدیمی که از ابتدای فعالیت‌های توسعه ای در جریان بوده است و اخیرا و با حمایت و پیگیری مدیران طرح رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته است و تقریبا به یک برنامه نهادینه تبدیل شده است، هر هفته بعد از ظهر روزهای دوشنبه، بین مدیران، سرپرستان، کارشناسان و سایر عوامل حاضر در منطقه عملیاتی کیسه های جمع آوری پسماند توزیع می‌گردد و ایشان فارغ از جایگاه و پست سازمانی اقدام به پیمایش مسیر و جمع آوری مواد زائد موجود در کلیه مناطق تحت پوشش و خارج از پوشش طرح می نمایند و در پایان در قالب یک گردهمایی صمیمانه موفقیت خود در حفاظت از محیط زیست منطقه را جشن می گیرند.
این برنامه هفتگی علاوه بر ایجاد محیطی عاری از زباله در میدان آذر نتایج ارزشمند دیگری نیز داشته است که توسعه فرهنگ پاسداشت محیط زیست، ایجاد ارتباط صمیمی بین پرسنل و مدیران حاضر در سایت، تحرک و پیاده روی پرسنل و …. از آن جمله است.
طرح توسعه میدان نفتی آذر واقع در شهرستان مهران در استان ایلام، یکی از طرح های توسعه میادین نفتی در شرکت مهندسی و توسعه نفت است که تولید و بهره برداری از فاز نخست آن طی سالیان اخیر به ثمر نشسته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ دی ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۱۶۲۷۱ بازدید