سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

عملیات ساخت مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان آغاز شد

با حضور دکتر محمدرضا رحیمی، امروز (شنبه اول مرداد) عملیات اجرایی احداث مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب، در آیین کلنگ زنی این مجتمع، مدیرعامل شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان گفت: مجتمع پتروشیمی این شهرستان با اعتبار ۴ میلیارد دلار در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار در چهار فاز احداث می شود.

یوسف داوودی افزود: ۱۵ درصد از سرمایه گذاری در این طرح آورده منابع داخلی و ۸۵ درصد از خط اعتباری فاینانس است که از سوی یک شرکت خارجی تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان ظرفیت تولید سالانه ۴  میلیون تن اوره  آمونیاک را دارد، گفت: احداث فاز نخست طرح در مدت ۴۰ ماه و فاز دوم شش ماه پس از بهره برداری از فاز نخست به مرحله بهره برداری می رسد.

داوودی گفت: با راه اندازی مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان، برای پنج هزار نفر فرصت اشتغال فراهم خواهد شد و با احداث آن زمینه لازم برای ساخت پنج کارخانه جنبی فرآوری اوره و آمونیاک ایجاد می شود که با راه اندازی این واحدها نیز، دو هزار نفر دیگر جذب بازار کار می شوند.

در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، استاندار خوزستان و شماری از مدیران اجرایی استان خوزستان و شهرستان مسجدسلیمان حضور داشتند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۸۲۷۱ بازدید