سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
مدیر تولید شرکت مهندسی و توسعه نفت:

ارزیابی و بکارگیری شیوه‌های نوین چاه محور در توسعه میادین نفتی امری ضروری است

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، عباس گودرزی ارجمند، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید این شرکت در نخستین همایش افزایش بهره وری چاههای نفت و گاز به ارائه برخی مباحث فنی و تخصصی پرداخت و گفت: در خصوص توسعه میادین نفتی غرب کارون با شرکت‌های خارجی مذاکرات اولیه و اقدامات لازم را آغاز و در حال حاضر در مرحله ارتباط با شرکت‌های داخلی برای انتقال تکنولوژی هستیم.
وی به لزوم جدیدت در ارزیابی و بکارگیری شیوه‌های نوین چاه محور در میادین نفتی ایران اشاره کرد و انجام مطالعات کامل و کاربردی زمین‌شناسی برای پاسخ به ابهامات در این‌خصوص را امری ضروری برشمرد.
گودرزی ارجمند ادامه داد: استفاده از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین شیوه‌ها جهت شروع فعالیت و در ادامه استفاده از روش‌های پیچیده‌تر در توسعه میادین نفتی باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت مهندسی و توسعه نفت با اشاره به اینکه گنجاندن روش‌های موفق در طرح های توسعه میادین مشترک به منظور نگهداشت و افزایش تولید، از اولویت‌هاست گفت: تفویض اختیار بیشتر به شرکت‌ها و چابک‌سازی فرآیند قراردادی، جهت به کار گیری آزمایشی شیوه‌های چاه محور می تواند در این زمینه راهگشا باشد.
عباس گودرزی، مدیر تولید شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز در تشریح اقدام‌های لازم برای فعالیت‌های ازدیاد برداشت این شرکت گفت: لازم است با جدیت هرچه بیشتر ارزیابی و به‌کارگیری شیوه‌های نوین چاه‌محور درخصوص طرح‌های در دست اجرای این شرکت صورت پذیرد و همچنین، انجام مطالعات کامل و کاربردی ژئومکانیک برای پاسخ به پرسش‌های کلیدی برای فعالیت‌های ازدیاد برداشت از الزامات است‌.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ آبان ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۵۶۲۵۳ بازدید