سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

تقدیر جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور از طرح ملی گوره- جاسک

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، گروهی به سرپرستی جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور، و متشکل از معاون انرژی و کارشناسان ارشد و مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، روز (یکشنبه ۶ شهریور ماه) از تلمبه خانه شماره ۵ طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره-جاسک و تاسیسات پایانه نفتی جاسک بازدید بعمل آوردند.

در جریان این بازدید، جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های شبانه‌روزی صورت گرفته در این طرح گفت: پروژه‌ی ملی راهبردی خط لوله گوره-جاسک و تاسیسات پایانه نفتی جاسک اولین پروژه در سطح صنعت نفت بوده است که با توجه به رده اهمیت آن، الزامات پدافند غیرعامل از ابتدای مرحله طراحی پروژه را اجرا نموده و از این جهت میتوان بعنوان یک الگو در صنعت نفت مطرح شود.
هدف از این بازدید یک روزه، اطلاع از روند اجرای الزامات پدافند غیرعامل استخراج شده از مطالعات مهندسی پایه و تفضیلی صورت گرفته در این طرح ملی بوده‌است.
بنا براین گزارش، مدیر HSE، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران نیز ضمن قدردانی و تشکر از همراهی شرکت مهندسی و توسعه نفت، آمادگی خود را بمنظور همکاری کامل تا مرحله اتمام این پروژه و پس از آن برای صیانت حداکثری در حوزه‌های ایمنی و امنیتی اعلام داشت.
لازم به ذکر است، طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک یک طرح ملی و راهبردی است که با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ شهریور ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۲۵۴۶۲ بازدید