سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

اشتغال ۲۰ هزار نفر در ۳ ماه آینده در پارس جنوبی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نشست با استاندار بوشهر گفت: ۲۰ هزار نفر ظرف سه ماه آینده در پروژه های پارس جنوبی مشغول کار می شوند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، سیدپیروز موسوی در نشست با استاندار بوشهر ضمن تشریح فعالیت های انجام شده در پارس جنوبی، گزارشی از آخرین وضعیت روند جذب نیروهای بومی در پروژه های پارس جنوبی ارائه کرد.

وی تصریح کرد: در سه ماه آینده حدود ۲۰ هزار نفر باید در مرحله نصب و احداث پروژه های پارس جنوبی جذب شوند؛ برای تحقق این مهم، تمهیدات و برنامه ریزی های لازم برای آموزش نیروهای موردنیاز در این بخش انجام شده است.

موسوی ادامه داد: روند جذب اعتبار لازم برای اجرای تفاهمنامه، میان فنی و حرفه ای و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال انجام است که به موجب آن اداره کل فنی و حرفه ای استان بوشهر برای تامین نیروهای مورد نیاز فازهای باقیمانده پارس جنوبی، دوره های تخصصی برگزار، سپس نیروهای مهارت دیده را برای اشتغال به شرکت های فعال و مستقر در پارس جنوبی معرفی می کند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به دیگر فعالیت های در زمینه آموزش و جذب نیروهای بومی افزود: ۱۰۰ نفر از نیروهای بومی ساکن شهرستان های دیر، کنگان و جم در مرکز فوق تخصصی جوش ایران مستقر در منطقه، در حال آموزش هستند که پس از پایان دوره در پروژه های این منطقه مشغول به کار خواهند شد.

موسوی در باره نقش مصوبات سفرهای ریاست جمهوری و هیئت دولت در توسعه و آبادانی استان بوشهر یادآور شد: وزارت نفت برای اجرای تعهدهای خود در مصوبات سفرهای اول و دوم رئیس جمهوری به استان بوشهر ۵۶ میلیارد تومان پرداخت کرده، همچنین اعتبار ۱۸میلیارد تومان دیگر نیز در مرحله پرداخت است.

وی درباره برخی چالش ها و موانع و نگرانی ها برای اجرای کامل مصوبات سفر، با اشاره به بحث سهم المشارکه استان بوشهر در به نتیجه رساندن این مصوبات، از حمایت های استاندار بوشهر تقدیر کرد و خواستار تلاش و تاکید مدیریت عالی استان بر جلب مشارکت فعال دیگر دستگاه ها و سازمان های دولتی استان بوشهر به پرداخت سهم المشارکه برای شتاب بخشی به اجرای پروژه ها شد.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس تصریح کرد: تنها نگرانی ما بحث سهم‌المشارکه استان در این زمینه است که تعلل در پرداخت آن ممکن است موجب توقف پروژه‌ها شود که امیدواریم با همکاری مدیریت ارشد استان، زمینه شتاب دهی به اجرا و تکمیل پروژه ها محقق شود.

موسوی همچنین با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در نخستین روزهای سال جهاد اقتصادی به عسلویه به عنوان پیشانی و خط مقدم جبهه اقتصادی و برکات حضور معظم له گفت: در سفر مقام معظم رهبری به پارس جنوبی، ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعهدهای وزارت نفت در حوزه‌های آموزش، راه و توسعه خدمات درمانی داشتیم که امیدواریم با برنامه ریزی مطلوب مسئولان استان و شهرستان کنگان و نیز با انعقاد تفاهمنامه های جداگانه با سازمان های متولی، عملیاتی شدن این پروژه های مهم شتاب یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۲۳۲۵۱ بازدید