سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

آیین رسمی آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه میدان مشترک یاران با حضور وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی وتوسعه نفت امروز جمعه (مورخ ۴ شهریور ۱۴۰۱ ) مراسم رسمی آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه میدان نفتی مشترک یاران در هفته دولت و با حضور وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت به صورت ویدئو کنفرانس در اهواز برگزار گردید.
قرارداد فاز دوم طرح توسعه میدان نفتی یاران با هدف توسعه تکمیلی و یکپارچه میادین نفتی یاران شمالی و یاران جنوبی و همچنین در راستای سیاست های کلان کشور و برنامه های پنج ساله توسعه و اقتصاد مقاومتی مبنی بر توسعه و تولید حداکثری از میادین نفتی مشترک منعقد گردیده است .
حفر ۶ حلقه چاه جدید، تعمیر ۵ حلقه چاه موجود، مجهز کردن ۲۷ چاه تولیدی به پمپ های درون چاهی و احداث و بروزرسانی تاسیسات سطح الارضی، انجام مطالعات آزمایشگاهی و اجرای طرح ازدیاد برداشت در دستور کار توسعه این میدان قرار دارد.
بنابراین گزارش میزان سرمایه گذاری در اجرای فاز دوم این طرح حدود ۲۳۰ میلیون دلار و با هدف دستیابی به افزایش ظرفیت تولید نفت خام روزانه ۱۶ هزار بشکه میباشد .
شرکت مهندسی و توسعه نفت در راستای عمل به مسئولیتهای اجتماعی خود در اجرای این طرح استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های ایرانی اکتشاف و تولید را در اولویت های خود قرارداده است. همچنین پیش بینی می شود با اجرای این طرح حدود ۱۰۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در استان خوزستان و سطح کشور ایجاد شود.
میدان نفتی مشترک یاران از جمله میادین نفتی مشترک با کشور عراق است که در فاصله حدود ۱۳۰ کیلومتری جنوب غرب اهواز ( غرب رودخانه کارون) در محدوده مرزی ایران و عراق ( منطقه طلائیه) واقع شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ شهریور ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۳۰۷۴۵ بازدید