سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

استخدام نیروهای جدید در صنعت نفت ادامه دارد

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با اشاره به ادامه برنامه جذب نیروهای جدید در صنعت نفت گفت: آزمون استخدامی شرکت ملی گاز نیز به زودی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر سیدعلیرضا میرمحمد صادقی روز پنجشنبه (۳۰ تیر) در حاشیه آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود ۱۴۷ هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند که ۱۳۰ هزار نفر متقاضی استخدام در شرکت ملی نفت ایران و ۱۷ هزار نفز خواهان استخدام در پالایش و پخش هستند.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت افزود:  بیشترین متقاضی در حوزه های اهواز و تهران است و در ۹ حوزه دیگر همزمان طی دو روز آزمون برگزار خواهد شد.

وی گفت: ۴۹ هزار نفر در مقطع کاردانی ثبت نام کرده اند که ۱۶ هزار نفر از نیروهای پیمانکار شاغل در صنعت نفت ایران هستند و امیدواریم که با امتیازاتی که به این نیروها داده می شود بتوانند در آزمون پذیرفته شده و به صورت رسمی جذب صنعت نفت شوند.

میرمحمد صادقی ادامه داد: فرایند رسمی شدن نیروهای پیمانکار همانند سایر متقاضیان است بدین ترتیب که پس از قبولی اگر  دوره طب صنعتی ندیده اند باید بگذرانند و سپس در آزمون علمی که دو برابر ظرفیت مورد نیاز اعلام خواهد شد شرکت کنند و سرانجام پس از قبولی در گزینش به خانواده صنعت نفت ایران خواهند پیوست.

وی تصریح کرد: در آزمون جاری ۴۹۰۷ نفر برای شرکت ملی نفت و ۵۸۷  نفر برای پالایش و پخش و شرکت های تابعه استخدام خواهند شد.

وی ادامه داد: سالانه حدود ۳۰۰۰ نفر از همکاران صنعت نفت بازنشسته می شوند و ما به همین تعداد نیرو جایگزین می کنیم اما چون سال گذشته جذب کمتری انجام شد امسال در مجموع حدود ۷ هزار نفر را جذب می کنیم و ۱۶۰۰ نفر دیگر هم علاوه بر این آزمون برای شرکت ملی گاز ایران جذب خواهد شد که ۶۶۰ نفر تاکنون استخدام شده و مابقی  از طریق آزمونی که به زودی برگزار خواهیم کرد جذب خواهند شد.

وی در مورد عدم جذب خانم ها در آزمون این دوره صنعت نفت گفت: در سال ۸۸ به ازای هر صد نفر شاغل در صنعت نفت ۹۳ مرد و ۷ زن مشغول به کار بودند اما در سال گذشته این نسبت تغیر کرد و به هشت خانم  به ازای ۹۲ مرد تغییر کرد اما چون جذب نیرو برای مناطق عملیاتی  انجام می شود و در تهران استخدام نداریم این آزمون فقط برای آقایان برگزار شد.

میرمحمد صادقی اظهار کرد:  نیروهای بومی در استان های خوزستان و بوشهر از ۱۵ درصد حق جذب برخوردار هستند، یعنی ۱۵ درصد به هر نمره ای که کسب کنند اضافه می شود به طور مثال اگر در آزمون ۵۰  نمره کسب کنند ۱۵درصد این نمره را به عنوان حق بومی بودن به دست خواهند آورد.

وی در مورد جذب نیرو در شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با واگذاری تدریجی پتروشیمی ها، این شرکت ها خود به جذب نیرو می پردازند و در ستاد نیز تاکنون نیازی به جذب نیرو های جدید اعلام نشده است.

صادقی تصریح کرد: اکنون سر ریز نیرو های پتروشیمی به سوی نفت است و به هیچ عنوان کمبودی در ستاد پتروشیمی احساس نمی شود.

وی افزود: افزایش حقوق نیروهای عملیاتی از ابتدای سال محاسبه و پرداخت شده است و اولویت با نیروهایی بوده که در مناطق گرمسیری  و سکوهای مرزی خدمت می کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۶۴۵۳ بازدید