سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

بسیج نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف جهاد اقتصادی در وزارت نفت دارد

مهندس علی آبادی نقش نیروهای بسیجی صنعت نفت در پیروزی انقلاب اسلامی ایران را بی بدیل خواند و گفت: وظیفه و نوع کار بسیج در جامعه سبب تفاوت اساسی این نهاد با سایر نهادها و سازمان های کشور شده است و هم اکنون نیز با عضویت این نهاد مردمی در کارگروه پیگیری اهداف جهاد اقتصادی وزارت نفت، نقش آن حساس تر و تاثیر گذارتر شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس محمد علی آبادی صبح امروز دوشنبه (۲۷ تیر) در نشست هم اندیشی با فرماندهان بسیج وزارت نفت رمز ماندگاری نیروی بسیج در صنعت نفت را رویش و نوآوری خواند و گفت: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی را که خون های زیادی برای دستیابی به آن به زمین ریخته شده در آینده حفظ کنیم می بایست روحیه و اعتقاد بسیجی را در نسل های جدید انقلاب توسعه دهیم.

مهندس محمد علی آبادی گفت: نیروهای بسیج صنعت نفت باید بدانند که جنگ میان ظلم و عدالت هیچ گاه از بین نرفته و نخواهد رفت، از این رو ایستادگی در مقابل جنگ های نرم استکبار جهانی باید از اولویت های این نهاد مردمی باشد.

وی یکی از وظایف نیروهای بسیج وزارت نفت را جذب نیروهای جوان و با ایمان در این نهاد خواند و گفت: بزرگترین خطری که بسیج را تهدید می کند سیاست انحصار طلبی و داشتن نگاه بسته است.

سرپرست وزارت نفت داشتن تفکر قدرتمند و حساب شده را از ویژگی های بارز یک بسیجی در عصر کنونی خواند و گفت: نفوذ در لایه های مختلف انسانی در طول چند دهه گذشته و ایجاد یک نیروی مردمی قدرتمند از دستاوردهای بسیج به شمار می آید.

وی پایداری و تقویت و تجهیز نیروها در مقابل جبهه کفر و ظلم را از وظایف الهی بسیج و هر نهاد اسلامی خواند و گفت: برای مقابله با دشمن باید به گونه ای آماده بود که در هر شرایط و زمانی توان مقابله را داشته باشیم.

سرپرست وزارت نفت حضرت ابولفضل (ع)، علمدار واقعه کربلا را الگویی مناسب برای بسیجیان صنعت نفت خواند و گفت: آن حضرت با گذشتن از خود و زندگی خود توانست درس صداقت، ایمان، از خودگذشتگی و دیانت را به همه مسلمانان بدهد.

وی با بیان این که نیروهای بسیج صنعت نفت باید در چهار چوب جهاد اقتصادی فعالیت کنند، گفت: بسیج دریای گسترده صفا و صمیمت است که می توان با غوطه ور شدن در آن خود را پاک کرد.

سرپرست وزارت نفت رمز پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران را ایستادگی نیروهای بسیجی کشور و صنعت نفت در مقابل تهدید ها و ناملایمات کشورهای غربی دانست و گفت: باید از این یادگار امام راحل و عظیم الشان (بسیج) باید بهره کافی و وافی را برای ارتقاء جایگاه ایران در جهان برد.

وی با بیان این که بدست آوردن دل بسیجیان صنعت نفت امر آسانی نیست، گفت: کسی که می خواهد با نیروهای بسیجی کار کند می بایست مدت ها فعالیت کند و از خود صداقت نشان دهد تا در دل شما جای گیرد و او را بپذیرید و این کار بسیار سختی است اما برای راندن نیروهای بسیج یکی دو جمله کافی است.

مهندس علی آبادی ادامه داد: نکند خدای نکرده ما جزو کسانی باشیم که ندای ظهور امام زمان (ع) را سر می دهیم، اما روزی که امام عصر (عج) ظهور می کند در مقابل ایشان ایستادگی کنیم، از این رو برای این که این امر رخ ندهد ما نیاز به فعالیت بیشتر و بصیرت داریم و باید از آینه وجود بدی های را پاک کرد.

وی گفت: نمونه ای از حضور حضرت حجت حق، مقام معظم رهبری است که در سراسر زندگی گذشته ایشان هیچ نکته و لکه سیاهی که قابل ایراد گرفتن باشد نمی بینیم.

مهندس علی آبادی در باره مناقب مقام معظم رهبری افزود: هم اکنون شاید از ۷۵ میلیون جمعیت ایران اکثریت مطلق مردم حتی فرزندان مقام معظم رهبری را نشناسند، خیلی سخت است که یک نفر ۳۲ سال در بالاترین رده های اجتماعی و سیاسی یک کشور باشد و آنچنان مدیریت کند که فرزندانش در جامعه شناخته شده نباشند.

سرپرست وزارت نفت هدایت و رهبری یک جامعه با عدالت واز خودگذشتگی را از نمونه های یک انسان کامل خواند و گفت: صداقت، ایمان، باور، از خودگذشتگی، صفا و صمیمیت و دیانت از ویژگی های یک انسان کامل است که امروز ما در بین خودمان شخصی را داریم که این ویژگی ها را دارد.

بر اساس این گزارش مجید چگینی، فرمانده بسیج وزارت نفت نیز در این مراسم اظهار داشت: بسیج وزارت نفت هم اکنون علاوه بر وظایف محول شده خود در ستادهای مختلفی همچون ستاد اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه به رشوه گیری، پدافند غیر عامل، امور ایثارگران و … فعالیت های جدی را انجام می دهد که این امر حکایت نقش این نهاد مردمی در صنعت نفت دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: بسیج همچون گذشته که منشاء آثار خیر و برکت برای انقلاب اسلامی ایران بوده در آینده نیز وظایف تعیین شده خود را به صورت کامل انجام دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۳۳۸۲ بازدید