سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

امسال ۵۵۰۰ نفر نیروی متخصص در صنعت نفت استخدام می‌شوند

سرپرست وزارت نفت پس از بازدید از آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی از پیوستن ۵۵۰۰ نیروی جوان و متخصص به بدنه صنعت نفت خبر داد.

مهندس محمد علی آبادی روز گذشته (پنجشنبه ۳۰ تیر) در حاشیه بازدید از آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به شانا در مورد پیوستن نیروهای جوان و متخصص به بدنه صنعت نفت اظهار کرد: از میان ۱۵۰ هزار شرکت کننده در این آزمون حدود ۵۵۰۰ نفر از بهترین و توانمند ترین جوانان کشور به استخدام صنعت نفت درخواهند آمد.

مهندس علی آبادی افزود: این آزمون زیر نظر مجرب ترین و با سابق ترین افراد برگزار شده  و روند انتخاب نیروهای مورد نیاز به صورتی است که به سمت استفاده از نیروهایی با تحصیلات بالا برویم و به تدریج با کاهش استفاده از نیروهای دیپلم و زیر دیپلم و در مواردی هم فوق دیپلم به سمت استفاده از نیروهای کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا حرکت کنیم.

سرپرست وزارت نفت ادامه داد: سیاست عمومی کشور به شکلی است که در سال های آتی اداره امور به بخش خصوصی واگذار شود و نیروهای جدید در رده های مدیریتی و بالای صنعت نفت به کار گرفته شوند.

مهندس علی آبادی در ادامه گفت: به کارگیری نیروهای توانمند به طور یقین موجب سرعت و حرکت در مسیر پیشرفت شده و نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

سرپرست وزارت نفت گفت: همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرموده اند، بهترین سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی آن مجموعه است و وجود بهترین تجهیزات و امکانات بدون نیروی انسانی مجرب  نمی تواند مفید باشد.

مهندس علی آبادی تصریح کرد: برنامه های ویژه ای داریم تا همکاران در صنعت نفت را با برگزاری دوره های آموزشی به بالاترین رده های علمی برسانیم.

وی یادآور شد:  افرادی که در این آزمون شرکت کرده اند دارای بهترین معدل بودند و بامحدویت هایی که برای این آزمون لحاظ شد افراد با دارا بودن معدل و معلومات عمومی بالا شرکت کرده اند.

مهندس علی آبادی همچنین در جمع دست اندر کاران برگزاری این آزموت تاکید کرد که رعایت حقوق شرکت کنندگان مهمترین نکته در برگزاری آزمون است و  وظیفه شرعی و اخلاقی برگزار کنندگان برگزاری صحیح آزمون است.

سرپرست وزارت نفت افزود: هیچ کس نباید احساس کند حقی از او ضایع شده و با هرگونه سفارش و اعمال نفوذ به شدت برخورد می شود و اجر افرادی که باتلاش و مطالعه شرکت کرده اند نباید ضایع شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۲۳۱۶ بازدید