سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN
در حاشیه سومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت؛

تفاهمنامه همکاری بین شرکت مهندسی و توسعه نفت و یک شرکت دانش بنیان امضا شد

در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان، مقابله با تحریم های ظالمانه و افزایش اشتغال نیروی انسانی متخصص، تفاهمنامه همکاری ساخت تجهیزات آزمایشی میان شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت دانش بنیان پترو فن آوری پایا امضا شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، صبح امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت) و در حاشیه سومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، تفاهم نامه ای با موضوع تسهیل در فراهم سازی امکانات و شرایط انجام ارزیابی میدانی دستگاه جریان سنج چندفازی با حضور ابوذر شریفی؛ مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و امید خیاط؛ مدیرعامل شرکت پترو فن آوری پایا امضا شد.
این تفاهمنامه در راستای شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان، مقابله با تحریم های ظالمانه و افزایش اشتغال نیروی انسانی متخصص و در راستای ارتباط سازمان‌یافته و نظام مند در حوزه ارائه خدمات فنی، تست میدانی، بهره مندی از محصول دانش بنیان بومی و همچنین دانش‌بنیان شدن صنعت نفت میان دو شرکت منعقد شده است.
موضوع این یادداشت تفاهم فراهم سازی امکانات و شرایط انجام ارزیابی میدانی دستگاه جریان سنج چندفازی تولیدی شرکت پترویاتک در یک یا تعدادی از چاه‌های تحت بهره برداری در یکی از میادین تحت مسئولیت شرکت متن با رعایت ملاحظات فنی، عملیاتی و HSE با رویکرد حمایت از تولیدات دانش‌بنیان بومی بوده است.
فراهم آوری مقدمات امکان استفاده از قانون ساخت بار اول به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان در شرکت متن در صورت موفقیت‌آمیز بودن اجرای آزمایش میدانی در چارچوب شرایط و قوانین مربوطه از دیگر محورهای مورد اشاره در این یادداشت تفاهم است.
این همکاری مشترک در قالب تفاهم‌نامه بوده و از تاریخ امضاء توسط طرفین به مدت یک سال قابل اعتبار است.

* تفاهم نامه ای با هدف ساخت بار اول تجهیزی کاربردی 

مدیرعامل شرکت متن درباره امضای این تفاهم به خبرنگار NIOC گفت: امضای این یادداشت تفاهم با هدف حمایت حداکثری از شرکت های داخلی بوده و براساس آن شرکت متن ریسک تست و به کارگیری بار اول یکی از تجهیزات مورد استفاده در صنعت نفت را تقبل خواهد کرد.

وی حوزه به کارگیری این تجهیز را در یکی از میادین غرب کارون عنوان کرد و با بیان اینکه شرکت طرف موضوع تفاهم شرکتی با محوریت دانش بنیان است، گفت: این شرکت تولیدکننده تجهیزات اندازه گیری چندفازی است و گام بلندی در مسیر بومی سازی تجهیزات صنعت نفت برداشته است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۸:۰۸۳۳۲ بازدید