سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
در حاشیه سومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت؛

تفاهمنامه همکاری بین شرکت مهندسی و توسعه نفت و دانشگاه صنعت نفت امضا شد

تفاهم نامه انجام همکاری آموزشی، پژوهشی و فناورانه میان شرکت مهندسی و توسعه نفت و دانشگاه صنعت نفت امضا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، به منظور ایجاد و گسترش زمینه های همکاری آموزشی، پژوهشی و فناورانه، صبح امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت) در حاشیه سومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، تفاهم نامه همکاری میان ابوذر شریفی؛ مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و کریم سلحشور؛ رییس دانشگاه صنعت نفت امضا شد.
موضوع این قرارداد، ایجاد بستری مناسب جهت استفاده از ظرفیت های طرفین در قالب ایجاد همکاری ها و خدمات مشترک آموزشی، پژوهشی و فناورانه و سایر زمینه ها با توجه به نیازها و امکانات طرفین است.
برمبنای این یادداشت تفاهم مقرر شده است این همکاری ها در حوزه انجام خدمات و مطالعات متداول، متعارف و وی‍ژه آزمایشگاهی، مطالعاتی و پروژه های فناورانه در زمینه ازدیاد برداشت، بهینه سازی، افزایش بهره وری و تولید از میادین نفتی، حفاری، محیط زیست و بازرسی فنی و سایر زمینه های مورد توافق انجام شود.
استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری های نفت و گاز دانشگاه صنعت نفت در تعریف و انجام پروژه های فناورانه و همچنین تعریف، اجرا و حمایت حداکثری از پروژه های تحصیلات تکمیلی در قالب پژوهانه متناسب با محورهای مورد نیاز اعلامی توسط شرکت از دیگر محورهای این یادداشت تفاهم است.
دو شرکت همچنین همکاری های مشترکی در جهت تاسیس دفتر ارتباط با صنعت در دانشکده‌های نفت آبادان و اهواز و حضور اساتید و دانشجویان منتخب دانشگاه در دوره های آموزشی شرکت در صورت وجود ظرفیت خالی خواهند داشت.
حضور اساتید و متخصصان بالاخص فارغ التحصیلان دکتری شرکت جهت تدریس در دانشگاه در صورت تقاضای دانشگاه و موافقت شرکت و برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز توسط دانشگاه بنا بر تقاضای شرکت به همراه برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه های مدیریت (‌شامل دوره های مدیریت عمومی، مدیریت اجرایی، مدیریت مخزن، مدیریت پروژه)، اقتصاد نفت و گاز، حقوق و قراردادهای نفتی و … برای کارکنان شرکت توسط دانشگاه حسب تقاضای شرکت از دیگر محورهای این تفاهم است.
مکانی در راه اندازی و حمایت از مجلات علمی- پژوهشی با استفاده از ظرفیت منابع انسانی دانشگاه و شرکت، ایجاد زیر ساخت های لازم جهت ارائه طرح کارآموزی و کارورزی برای دانشجویان ممتاز دانشگاه توسط شرکت با توجه به ظرفیت و امکانات موجود و همکاری در برگزاری سمینارها، جشنواره ها، همایش های ملی و بین المللی مشترک حسب توافق طرفین از دیگر بندهای مورد توافق طرفین بوده است.
این یادداشت تفاهم همچنین همکاری متقابل در زمینه ایجاد فرصت های تحقیقاتی و مطالعاتی صنعتی و همچنین استفاده از آزمایشگاه های طرفین بدون بار مالی اضافی و حسب توافق طرفین و همکاری در زمینه ایجاد فرصت دوره های تحصیلات تکمیلی برای کارکنان شرکت مطابق مقررات موجود را  تسهیل می کند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۵:۲۴۲۸۷ بازدید