سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

مهندس علی‌آبادی بر لزوم رعایت حقوق شرکت‌کنندگان آزمون تاکید کرد

سرپرست وزارت نفت با تاکید بر اینکه رعایت حقوق شرکت‌کنندگان مهم‌ترین نکته در برگزاری آزمون است، تصریح کرد: در این رابطه قطعا با هرگونه سفارش و اعمال نفوذ به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، مهندس محمد علی‌آبادی در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون استخدامی شرکت‌های ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده های نفتی که عصر دیروز (پنج‌شنبه – ۳۰ تیر) انجام شد، در جمع برگزارکنندگان آزمون استخدامی وزارت نفت گفت: وظیفه شرعی و اخلاقی برگزار کنندگان، برگزاری صحیح آزمون است.

وی با تاکید بر اینکه هیچکس نباید احساس کند که حقی از او ضایع شده است، ادامه داد: این آزمون زیر نظر مجرب‌ترین افرادی که سابقه برگزاری این نوع امتحانات را دارند برگزار می‌شود و قطعا روال برگزاری طوری نخواهد بود که اجر افرادی که زحمت کشیده‌اند و مطالعه و تحصیل کرده‌اند، ضایع شود.

سرپرست وزارت نفت با اشاره به اینکه مجموعه وزارت نفت برای انتخاب ۵۵۰۰ نفر از بهترین‌های کشور اقدام به برگزار آزمون استخدامی برای شرکت‌های ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی کرده است، یادآور شد که به این منظور حدود ۱۵۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی روند انتخاب نیرو در وزارت نفت را به‌سمت ارتقاءسطح دانش نیروهای انسانی و کاهش نیروهای زیر دیپلم، دیپلم و حتی فوق دیپلم دانست و تصریح کرد: به طور کلی حرکت ما به سمت جذب نیروهای لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا است مگر در بخش‌هایی که نوع کار چنین نیازی را نشان ندهد.

به گفته مهندس علی‌آبادی از طرف دیگر سیاست‌های عمومی اینست که بسیاری از امور اجرایی به بخش خصوصی واگذار شود که به‌دنبال آن نیروهایی به کار گرفته خواهد شد که در رده‌های تخصصی و حتی مدیریتی به کار گرفته شوند.

برنامه‌ریزی برای ارتقاء سطح توانمندی کارکنان صنعت نفت

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه جایگاه نیروی انسانی صنعت نفت در برنامه‌ای که جهت کسب رای اعتماد به نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی ارائه خواهید کرد، چیست؟ گفت: هر دستگاهی و سازمانی ساخته دست بشر است و انسان است که ساماندهی آن را انجام می‌دهد؛ بنابراین هر قدر نیروهای انسانی توانمندتر باشند، حرکت سریع تر و نتایج بهتر خواهد بود.

سرپرست وزارت نفت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بهترین سرمایه هر دستگاهی نیروی انسانی آن است، افزود: اگر قوی‌ترین امکانات و تجهیزات در اختیار باشد ولی نیروی انسانی مطلوب نباشد، تجهیزات عملا کارایی نخواهند داشت.

مهندس علی‌آبادی با تاکید بر اینکه ارتقاء سطح توانمندی کارکنان صنعت نفت یکی از برنامه‌های ویژه در صنعت نفت است، اظهار کرد: از یکسو باید شرایطی فراهم شود که همکاران خودمان در سطح صنعت نفت از بالاترین رده‌های آموزشی برخوردار شوند و همچنین افراد جدیدی که جذب می‌شوند توان علمی بالایی داشته باشند.

براساس این گزارش، آزمون استخدامی نفت و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در ۹ حوزه در شهرهای اصفهان، ساری، کرمانشاه، بوشهر، مشهد، شیراز، تبریز، اهواز و تهران برگزار می‌شود که مهندس علی‌آبادی با حضور در دانشگاه امیرکبیر در جریان برگزاری آزمون قرار گرفت.

بیشترین واجدین شرایط آزمون مربوط به اهواز بودند و پس از آن در تهران، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، تبریز، ساری و بوشهر بوده است.

پذیرش در آزمون استخدامی بیش از دو برابر ظرفیت‌های پیش بینی شده خواهد بود و این میزان در مراحل مصاحبه‌های علمی و عملی به میزان ظرفیت پیش‌بینی شده خواهد رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۷۳۵۳ بازدید