سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN
با حضور مديران عامل شركت مهندسی و توسعه نفت و شركت ملی حفاری ايران؛

نشست بررسی وضعیت حفاری چاه‌های میدان نفتی آزادگان جنوبی برگزار شد

نشست بررسی وضعیت حفاری چاه های میدان نفتی آزادگان جنوبی با حضور مدیران عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت ملی حفاری ایران در منطقه غرب کارون برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، مدیرعامل این شرکت به اتفاق مدیرعامل شرکت ملی حفاری در نشستی مشترک، به بررسی چگونگی روند پیشرفت پروژه‌های حفاری شرکت ملی حفاری در میدان نفتی آزادگان جنوبی پرداختند.
در این نشست تاکید گردید شرکت ملی حفاری اقدامات درحال انجام را سرعت بخشد و به سرانجام برساند و با همکاری دو شرکت، حفاری چاه های فاز اول توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی مطابق با برنامه زمانبندی اعلامی به اتمام برسد.
مهندس ابوذر شریفی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی و توسعه نفت با اشاره به برنامه های توسعه ای در راستای افزایش تولید از میادین غرب کارون بیان داشت: شتاب بخشی در اجرای پروژه‌های حفاری و تولیدی شدن چاه ها از انتظارات این شرکت و مورد تاکید مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران می‌باشد.
دکتر حمید رضا گلپایگانی مدیرعامل شرکت ملی حفاری نیز به بسیج امکانات فنی و پشتیبانی این شرکت به جهت سرعت بخشیدن در پروژه حفاری ۱۰ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی اشاره و تصریح کرد: حل مشکلات پروژه‌های نفتی غرب کارون به ویژه میادین مشترک در دستور کار شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد و ابراز امیدواری کرد که شرکت ملی حفاری در پروژه‌های آتی حفاری میادین غرب کارون کمافی‌السابق حضور موثری داشته باشد.
پیش از این نشست که مجری و سایر عوامل طرح آزادگان جنوبی و جمعی از مدیران شرکت ملی حفاری نیز حضور داشتند، حاضرین از موقعیت دکل ۳۷ فتح شرکت ملی حفاری بازدید کردند.
بنابراین گزارش، در حال حاضر دستگاه های حفاری ۲۸، ۴۳ ، ۳۷ و ۹۲ فتح در میدان نفتی آزادگان جنوبی مستقر می باشند.
میدان مشترک آزادگان جنوبی در مجاورت مرز ایران و عراق، واقع در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز واقع شده است.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۰۴۶۷۳ بازدید