سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

رادیولوژی های نفت با فیلم خداحافظی می کنند

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از فیلم لس کردن رادیولوژی در ۵ بیمارستان خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این پروژه بیمارستان های تهران، آبادان، ماهشهر، اهواز و عسلویه با هم لینک می شوند و دیگر نیازی به فیلم رادیولوژی ندارند.

محمد جواد کیان؛ مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: هم اکنون کار مطالعاتی مربوط به پروژه فیلم لس کردن رادیولوژی در حال انجام است که با اجرایی شدن آن دیگر نیازی به فیلم رادیولوژی نخواهد بود.

کیان توضیح داد: به منظور عملیاتی کردن این پروژه، سیستمی در بیمارستان ها نصب می شود که شامل سیستم فاکس، فیلم لس رادیولوژی و رادیولوژی دیجیتال است که با استفاده از این سیستم، پزشک می تواند از طریق شبکه، فیلم های رادیولوژی را با کیفیت بالا مشاهده کند.

وی درباره مزایای استفاده از این فناوری نوین گفت: با استفاده از این روش دیگر پزشک محدود به چند عکس بی کیفیت رادیولوژی نمی شود بلکه می تواند با فرمت دیجیتال تعداد نامحدودعکس با کیفیت مشاهده کند، ضمن اینکه حضور پزشک در محل الزامی نیست؛ یعنی پزشک در بیمارستان تهران می تواند عکس رادیولوژی شده در اهواز را ببیند و نظر پزشکی خود را اعلام کند.

کیان اظهار کرد: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت نخستین سیستم سلامت در کشور است که اقدام به فیلم لس کردن رادیولوژی  کرده به طوری که تاکنون هیچیک از مراکز و بیمارستان های وزارت بهداشت و تامین اجتماعی به این وسعت از این سیستم استفاده نکردهاند.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با بیان اینکه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت همواره در فناوری های نوین پزشکی پیشرو بوده است افزود: پروژه فیلم لس کردن رادیولوژی سومین پروژه مدیکال ای تی است که پس از کارت هوشمند سلامت و پزشکی از راه دور از طریق این سازمان عملیاتی شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۵۳۳۷۲ بازدید