سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

احتمال پرداخت افزوده مستمری بازنشستگان نفت از ماه آینده

معاون مالی پشتیبانی صندوق های بازنشستگی صنعت نفت از احتمال پرداخت افزوده مستمری بازنشستگان نفت از مرداد ماه خبر داد و گفت: مبلغ جدید مستمری بازنشستگان به نظر نهایی هیات مدیره بستگی دارد.

محمد کاظم حسین خانی؛ معاون مالی پشتیبانی صندوق های بازنشستگی صنعت نفت در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به این مطلب که به احتمال زیاد میزان افزوده مستمری بازنشستگان نفت از مرداد ماه پرداخت می شود، گفت: درصد افزایش مستمری بازنشستگان نفت در صندوق ها به تصویب رسیده و برای تایید نهایی به هیات مدیره ارایه شده است؛ بر همین مبنا تلاش می شود تا به محض اعلام نظر قطعی هیات مدیره، فرمول افزایش میزان مستمری در صندوق های بازنشستگی تعیین و تمامی مطالبات بازنشستگان از فروردین ماه امسال پرداخت شود.

وی با اشاره به حضور ۶۰ هزار بازنشسته در صنعت نفت، خاطرنشان کرد: تامین مالی بازنشستگان و پرداخت منظم حقوق آنان یکی از رسالت های خطیر صندوق های بازنشستگی نفت است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

حسین خانی در خصوص نوع خدمات و نحوه خدمت رسانی صندوق ها، به بازنشستگان نفت متذکر شد: با مقایسه ای میان صندوق های بازنشستگی نفت و دیگر صندوق های فعال در ایران می توان جایگاه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت را تبیین کرد؛ بر این اساس مدعی هستیم که در بخش خدمات مالی و ارایه وام ها و تسهیلات به اعضای صندوق، در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم.

وی افزود: در بحث پرداخت های مالی نیز، اولین صندوقی هستیم که حقوق بازنشستگان را از اولین ماه بازنشستگی پرداخت می کند.

وی استفاده از زائرسرای مشهد بدون نوبت و بدون محدودیت را از جمله خدمات فرهنگی صندوق ها برشمرد و افزود: در همین راستا اقدامات موثری جهت پرداخت وام های سیاحتی و تورهای تفریحی برای بازنشستگان نفت تدارک دیده شده است که در زمان مقتضی خود اعلام می شود.

معاون مالی پشتیبانی صندوق های بازنشستگی صنعت نفت، در زمینه ارایه خدمات درمانی به اعضای صندوق نیز یادآور شد: بخش قابل توجهی از بیمارستان های برتر در تهران و شهرستان ها طرف قرارداد صندوق ها هستند و هیچ محدودیتی از جهت درمان برای این بازنشستگان نفت وجود ندارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۵۳۱,۰۷۵ بازدید