سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

کارکنان نفت برای فیزیوتراپی به مرکزی هشتم بیایند

رئیس امور ورزش شرکت ملی نفت ایران از تکمیل و راه اندازی مجهزترین و جدیدترین مجموعه فیزیوتراپی امور ورزش در ساختمان مرکزی هشتم شرکت ملی نفت خبر داد.

منصور قنبرزاده؛ رئیس امور ورزش شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: امسال با توجه به سیاست های شرکت ملی نفت ایران و وزرات نفت، مقرر شده است که  ارائه این خدمات از طریق مناقصه عمومی به پیمانکاران واجد شرایط تخصصی واگذار شود تا از این طریق بتوانیم خدمات را به صورت علمی و پیشرفته به ورزشکاران ارائه دهیم.

قنبرزاده از ارائه خدمات رایگان به ورزشکاران طرف قرارداد با شرکت ملی نفت ایران و کارمندهای مصدوم ورزشی در این کلینیک تخصصی خبر داد و گفت: افراد آسیب دیده ای که از سوی پزشکان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت نیز معرفی می شوند می توانند در این کلینیک تخصصی تحت درمان قرار بگیرند.

پیش از این نیز مصطفی بذرافکن؛ مسئول کلینیک فیزیوتراپی امور ورزش شرکت ملی نفت ایران به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران گفته بود: زمانی که سخت افزار مورد نیاز کلینیک فیزیوتراپی امور ورزش شرکت ملی نفت ایران فراهم شود، بر اساس برنامه تدوین شده از کارکنان متخصص و آموزش دیده که در میان آنها، پزشکان متخصص، فیزیوتراپیست ها، بدنسازان و همچنین نیروهای خدماتی به چشم می خورد به منظور بهره برداری از این مجموعه دعوت می شود.

بر اساس این گزارش، این کلینیک که در فضایی به وسعت ۵۰۰ مترمربع در ساختمان مرکزی هشتم قرار دارد، شامل بخش فیزیوتراپی، بدنسازی و بخش مایعات پزشکی است که معاینات پزشکی- ورزشی با جزئیات کامل که شامل معاینات قلبی، ریوی، ارزیابی ترکیبات بدن و معاینات ارتوپدی در آنجا انجام می شود.

دستگاه های انجام تمرینات خاص مانند دستگاه ارزیابی تعادل، ترکیبات داخلی بدن، الکترومیوگرافی سطحی و دستگاه گونیامتر نیز در این مجموعه وجود دارد که در صورت نیاز و صلاحدید می توان به منظور پژوهش هم از آن استفاده کرد.

برگزاری کلاس های آب درمانی در استخر شهید زرگر الهیه

قنبرزاده از برگزاری کلاس های آب درمانی ویژه آقایان و خانم ها در استخرهای تحت پوشش امور ورزش شرکت نفت خبر داد و گفت: به علت حجم زیادی متقاضیان، استخر شهید زرگر در الهیه  به این کار اختصاص پیدا کردهاست.

وی یادآور شد: البته اولویت استفاده برای افرادی است که مشکلات پزشکی دارند و توسط پزشک سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت معرفی شده اند.

قنبرزاده با بیان اینکه هنوز الزامات قانونی در بخش ورزش قهرمانی مشخص نشده است گفت: در قانون به ورزش حرفه ای اشاره شده اما ورزش قهرمانی منع نشده است و از طرفی تعریفی از ورزش حرفه ای و قهرمانی هم ارائه نشده است از این رو مدیر کل ورزش وزرات نفت در حال پیگیری موضوع است که به محض نهایی شدن نتیجه به ما ابلاغ می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۰۳۵۹۱ بازدید