سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

نصب سیستم اعلان حریق در ساختمان های نفت مسجدسلیمان

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با تعریف و اجرای پروژه ای، سیستم اعلان حریق را در ساختمان های اداری خود نصب کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این پروژه در مدت ۱۰۰ روز و با هزینه ای بالغ بر ۴۵۰ میلیون ریال توسط اداره خدمات مهندسی و بهسازی اماکن این شرکت به اتمام رسید .

با اجرای این پروژه ساختمان های اداری و مدیریت واقع در اداره مرکزی این شرکت با نصب جدیدترین سیستم ها در برابر آتش سوزی،به صورت هوشمندانه عمل خواهند کرد .

در این سیستم که از بهترین دستگاه های هوشمند با تکنولوژی پیشرفته بهره می برد، دستگاه آشکارساز آتش وجود هرگونه حرارت بالاتر از حد مجاز، دود یا آتش را سریعاً به سیستم مرکزی گزارش کرده تا از سوی سیستم عملیات مقابله صورت پذیرد .

از مزایای این سیستم پیشرفته، بررسی تمامی سنسورهای حرارتی و دودسنج در هر ۱۵ دقیقه یک بار و استعلام و گزارش گیری از عملکرد تمامی سنسورها به صورت خودکار توسط پردازشگرمرکزی سیستم است.

همچنین در این سیستم، افزون بر اعلان وضعیت فوق العاده و واکنش در برابر آتش سوزی یا دود، در صورت بروز هرگونه ایراد یا نقض در طول مسیر مدار، نقطه آسیب دیده را به کاربر گزارش می دهد .

در این پروژه ایمنی و حفاظتی که طراحی مدار و شبکه این پروژه با استفاده از توانایی های کارشناسان اداره خدمات مهندسی و بهسازی اماکن شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان صورت گرفت بیش از ۲ هزار متر لوله گذاری و ۴ هزار متر کابل کشی انجام شد .

لازم به یادآوری است شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان طی سالیان اخیر توجه زیادی به مسایل ایمنی و حفاظتی کارکنان داشته و پروژه های متعددی از قبیل نصب صاعقه گیر در واحدهای بهره برداری و عملیاتی، نصب دستگاه محافظ جان در منازل کارکنان و اینک سیستم اعلان حریق در ادارات خود را به مرحله اجرا درآورده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۰۲۳۳۸ بازدید