سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

حضور سه بانک داخلی در تامین سرمایه پارس جنوبی

حضور سه بانک داخلی در تامین سرمایه پارس جنوبی/ سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد دلاری در بخش بالادستی نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از تدوین شیوه های جدید جذب سرمایه در پروژه های صنعت نفت خبر داد و گفت: در همین راستا سه بانک داخلی، سرمایه مورد نیاز فازهای جدید پارس جنوبی را تامین خواهند کرد.

احمد قلعه بانی؛ معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، در حاشیه مراسم تجلیل از بازنشستگان شرکت ملی نفت؛ یادمان شهید تندگویان که شامگاه دیروز (یکشنبه؛ ۲۶ تیرماه)،برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،با اعلام این مطلب افزود: به منظور افزایش تعامل میان مجموعه صنعت نفت و سیستم بانکی کشور، رایزنی هایی برای حضور سه بانک در تامین سرمایه پروژه فازهای جدید پارس جنوبی صورت گرفته و   وارد مراحل اجرایی شده است.

وی ادامه داد: مشارکت بانک های داخلی علاوه بر اینکه می تواند جایگزین خوبی برای سرمایه گذاری خارجی به شمار آید، می تواند در جهت دهی سرمایه های پولی کشور و بهره مندی صنعت نفت از این منابع نیز موثر باشد.

وی راه اندازی بورس نفت را به عنوان عاملی موثر در دگرگونی تراز اقتصادی صنعت نفت ارزیابی و خاطرنشان کرد: با راه اندازی بورس نفت، نفت بار دیگر ملی شد.

سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد دلاری در بخش بالادستی نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه با بیان این مطلب که میزان سرمایه گذاری در صنعت نفت در سال جاری به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید، گفت: این امر به معنای توسعه بیشتر صنعت نفت است و بر همین اساس نقش صنعت نفت در ایجاد مشاغل جدید و اشتغالزایی بیش از گذشته به چشم خواهد آمد.

قلعه بانی با اعلام اینکه در سال گذشته برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت ایران، ۷٫۵ میلیارد دلار (۷٫۵ هزار میلیارد تومان) اوراق مشارکت فروخته شد، یادآور شد: امسال نیز بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت عرضه خواهد شد و در بخش بالادستی صنعت نفت هزینه می شود.

معاون وزیر نفت در خصوص ارتقای روند سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران متذکر شد: سال گذشته بالغ بر ۱۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش بالادستی صنعت نفت انجام شد، این در حالی است که این رقم در هیچ سالی بیش از ۱۲ میلیارد دلار نبوده است و بر همین مبنا رشد ۱٫۵ برابری سرمایه گذاری در صنعت نفت قابل توجه و تقدیر است.

امکان مشارکت پیشکسوتان صنعت نفت در توسعه میادین نفتی و گازی

قلعه بانی با اشاره به نقش بی بدیل نیروی انسانی در ارتقای سطح صنعت نفت، یادآور شد: بازنشستگان صنعت نفت، در صورت تمایل می توانند در تعاونی های خصوصی عضو شوند و بدین ترتیب در توسعه میدان های نفتی مشارکت کنند.

وی اظهار امیدورای کرد که میزان خدمات صندوق های بازنشستگی صنعت نفت در ارایه خدمات بهداشت و درمان و پرداخت حقوق با احتساب  افزایش سهم بازنشستگان صنعت نفت، ارتقا یافته و در جهت تامین رضایت مندی بازنشستگان صنعت نفت صورت بگیرد.

بنابراین گزارش، مراسم تجلیل از شایستگان تکریم؛ یادمان شهید تندگویان، شامگاه دیروز؛ یکشنبه (۲۶ تیرماه)، همزمان با میلاد باسعادت منجی عالم بشریت، در مجموعه فرهنگی-ورزشی شماره یک صنعت نفت برگزار شد و طی آن از خدمات و زحمات شماری از کارکنان و مدیران شرکت ملی نفت ایران که به افتخار بازنشستگی نایل آمده اند تقدیر و تشکر شد.

بنابراین گزارش، آیین شایستگان تکریم، به مناسبت بازنشستگی تقویمی شهید محمدجواد تندگویان؛ وزیر نفت سرافزار کشورمان برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۰۰۳۴۷ بازدید