سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN
ابوذر شريفي، مديرعامل شركت مهندسي و توسعه نفت:

زلزله هرمزگان تا کنون هیچ آسیبی به تاسیسات خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک وارد نکرده است

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت در پی زمین لرزه روز گذشته ( ۲۳ آبان ماه) که در استان هرمزگان به وقوع پیوست، ابوذر شریفی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه اعلام نمود: خوشبختانه این زمین لرزه که در چندین مرحله و با شدت لرزش و زمان طولانی در استان هرمزگان و نزدیک به شهر بندرعباس به وقوع پیوست، به تاسیسات این شرکت در پروژه خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک آسیبی وارد نکرده است.

شریفی در ادامه گفت: با توجه به اینکه بخش اعظم خط لوله از دامنه و حاشیه کوه گنو در شمال غرب بندرعباس عبور می کند و ما در این منطقه شاهد ریزش های زیادی بودیم در همان ساعات ابتدایی از کلیه “ولو پیت های” نصب شده در این خط لوله و نقاط دیگری که احتمال آسیب وجود داشت، بازدید به عمل آمد و خوشبختانه تا کنون هیچ گونه ای آسیبی گزارش نگردیده است.

وی همچنین در مورد احتمال بروز مشکل نشتی در طول خط اظهار کرد: با توجه به اینکه در هیچ یک از ایستگاههای انتهایی مسیر خط لوله افت فشار مشاهده نشده است، بنابراین احتمال بروز مشکل نشتی در طول خط تا کنون وجود نداشته است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت افزود: این شرکت با تمام توان و نیروهای متخصص خود آمادگی کامل دارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل در منطقه به موقع وارد عمل شود.

خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک از سه استان بوشهر، فارس و هرمزگان عبور می کند تا نفت ایران را به منظور صادرات به ترمینال پایانی در شهرجاسک برساند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۱۴:۴۰۵۰۵ بازدید