سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

افتتاح نوزدهمین مرکز تله مدیسین

نوزدهمین مرکز تله مدیسین فردا در گچساران افتتاح می شود /آغاجاری ،خارگ و چابهار اهداف بعدی پزشکی از راه دور

رئیس تله مدیسین سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از راه اندازی نوزدهمین مرکز پزشکی از راه دور در گچساران خبر داد و گفت: این مرکز روز آینده با حضور رئیس بهداشت و درمان گچساران به طور رسمی افتتاح می شود.

صادق مشتری دوست؛ رئیس مرکز تله مدیسین سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: با افتتاح این مرکز، تله مدیسین گچساران می تواند با تمامی مراکز پزشکی از طریق ویدیو کنفرانس ارتباط برقرار کند.

وی با بیان اینکه راه اندازی مرکز تله مدیسین گچساران با همکاری شرکت  خطوط لوله و مخابرات (وابسته به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی )و از طریق فیبر نوری انجام می شود افزود: راه اندازی آزمایشی این مرکز و ارتباط آن با بیمارستان فوق تخصصی نفت تهران از طریق ویدئو کنفرانس هفته گذشته با موفقیت انجام شد و فردا شاهد راه اندازی رسمی این مرکز و پیوستن آن به سیستم تله مدیسین خواهیم بود.

مشتری دوست توضیح داد: مهدی هاشمی؛ معاون بیمارستان فوق تخصصی مرکزی تهران فردا در بیمارستان نفت حضور دارد تا ارتباط با بیمارستان گچساران را به صورت زنده و تصویری برقرار کند.

راه اندازی سه مرکز تله مدیسین در آغاجاری، خارگ و چاه بهار

مشتری دوست از راه اندازی سه مرکز تله مدیسین در آغاجاری، خارگ و چاه بهار تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: هم اکنون ۸۰ درصد از زیرساخت های لازم برای راه اندازی این مراکز انجام و تجهیزات لازم خریداری شده که در صورت همکاری شرکت های تابعه نفت و تامین پهنای باند فیبر نوری حتی ممکن از زودتر از یک ماه به بهره برداری برسند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۹۰ منطقه در سطح کشور برای اتصال به سیستم پزشکی از راه دور شناسایی شده اند افزود: در صورت همکاری چهار شرکت اصلی و تامین اعتبار مالی تا پایان سال جاری ۲۵ منطقه دیگر به این سیستم مجهز و ۴۴ منطقه فعال در زمینه ارائه خدمات پزشکی از راه دور خواهیم داشت.

حمایت چهار شرکت اصلی نفت از سیستم پزشکی از راه دور

مشتری دوست اعتبار لازم برای راه اندازی سیستم تله مدیسین در این ۹۰ منطقه را ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و یادآر شد که در تاریخ ۲۲ خردادماه سال جاری لایحه تامین اعتبار مالی این ۹۰ منطقه پزشکی از راه دور از سوی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران تصویب شد که بر اساس آن ۴ شرکت اصلی موظف به تامین اعتبار این سیستم پزشکی در مناطق تحت پوشش خود شده اند.

رئیس تله مدیسین سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت همچنین از انجام مذاکره با شرکت ملی گاز و راه اندازی ۱۲ مرکز تله مدیسین در مناطق تحت پوشش این شرکت خبر داد و گفت: با خرید تجهیزات و فراهم سازی زیر ساخت های لازم این مراکز نیز تا پایان امسال راه اندازی می شوند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۵۳۵۵۲ بازدید