سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
تقويت پايداری برق استان خوزستان؛

با تزریق روزانه ۲۵۰ مگاوات برق به شبکه سراسری

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، نیما ربیعی سرپرست طرح احداث نیروگاه غرب کارون و تاسیسات جانبی گفت: در خصوص تزریق روزانه ۲۵۰ مگاوات برق نیروگاه غرب کارون قسمت عمده ای از مشکلات کمبود برق و خاموشی های استان خوزستان مرتفع گردیده است.

وی افزود: شرکت مهندسی و توسعه نفت در سال ۱۳۹۲ برای تامین برق اختصاصی و پایدار میادین نفتی غرب کارون قراردادی را برای تاسیس نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی منعقد کرد، که این نیروگاه عملیات اجرایی خود را در سال ۱۳۹۵ آغاز و در سال ۱۳۹۸، دو واحد گازی آن و با ظرفیت ۳۰۰ مگاوات به بهره برداری رسید.

ربیعی در ادامه گفت: با توجه به آنکه استان خوزستان در گرمای فصل تابستان همواره دچار کمبود برق و مشکلات مربوط به آن می باشد، نیروگاه غرب کارون سال گذشته یکی از واحدهای خود را به طور کامل و با ظرفیت ۱۶۴ مگاوات و به مدت ۲ ماه و امسال نیز کلیه برق مازاد روزانه به مقدار ۲۵۰ مگاوات و به مدت ۳ ماه را از ابتدای خرداد ماه تا انتهای شهریورماه، جهت تزریق برق به شبکه سراسری اختصاص داده است.

وی افزود: در حال حاضر ۵ میدان از میادین نفتی غرب کارون ازجمله، یادآوران، آزادگان شمالی، یاران شمالی، تلمبه خانه غرب کارون و بخشی از آزادگان جنوبی به تازگی به شبکه برق رسانی وصل شده اند که با اعلام آمادگی طرح NGL 3200 ، این طرح نیز جزو مصرف کنندگان برق نیروگاه غرب کارون قرار خواهد گرفت.

ایشان در انتها ضمن بیان این مطلب خاطر نشان کرد: شرکت متن همواره در راستای ایجاد تعهدات اجتماعی خود همراه و همسو با مردم منطقه بوده و در حد توان سعی در رفع مشکلات آنان نموده که تزریق برق به شبکه برق رسانی یکی از مهمترین فعالیت هایی بوده که در این دوران انجام داده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۲۷۴۴۹ بازدید