سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

توسعه میدان عظیم و مشترک آزادگان، فتح خرمشهری دیگر است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با ذکر این جمله از مقام معظم رهبری که «خرمشهرها در پیش است»، اظهار کرد: توسعه همه جانبه میدان عظیم مشترک آزادگان فتح خرمشهری دیگر است و ضرورت دارد از دارایی های مردم در پشت خاکریزهای اقتصادی صیانت شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته مهر روز گذشته (جمعه، ۱۶ مهرماه) در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان که در این شرکت در خرمشهر برگزار شد، با اشاره به جمله تاریخی «خرمشهر را خدا آزاد کرد» از امام خمینی(ره) گفت: اگر تاخیر ۷ ساله نبود، می توانستیم با تولید روزانه ۳۲۰ هزار بشکه در میدان آزادگان جنوبی، از ۶ میلیارد دلار عدم النفع اقتصادی آن جلوگیری کنیم که اکنون با اتخاذ تدابیر لازم، این مهم را محقق و خرمشهری دیگر را از آزاد خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی انسان های وارسته ای را در خرمشهر از دست دادیم و این مسئولیت ما را در ارائه خدمت به مردم شریف این منطقه دوچندان می کند، گفت: چشم انداز تولید از میادین غرب کارون، یک میلیون بشکه در روز است و با ترسیم طرح آمایش سرزمین منطقه، توسعه اقتصادی و سیاسی را محقق و علاوه بر تولید، توان سیاسی انقلابی خود را نمایش خواهیم داد که همه این ها باید به رفاه مردم منطقه ختم شود.
خجسته مهر افزود: میادین غرب کارون جذابترین عرصه برای سرمایه گذاری و توسعه است که باید با ایجاد طرح مدیریت یکپارچه و ارائه توجیه اقتصادی برای سرمایه گذاری، توسعه این میادین را سرعت بخشید.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به تشریح اولویت های این شرکت در حوزه غرب کارون پرداخت و اظهار کرد: اتمام طرح نیمه تمام آزادگان جنوبی علاوه بر توسعه فاز دوم میدان های یادآوران و آزادگان شمالی و نگهداشت توان تولید دارخوین را می توان از اهم برنامه های ما برای این حوزه برشمرد.
خجسته مهر ضمن تاکید بر ایجاد ظرفیت های جدید در شرکت اروندان برای آمادگی هر چه بیشتر این شرکت جهت راهبری تولید روزانه یک میلیون بشکه نفت، گفت: هم افزایی با توسعه دهنده برای مدیریت بهتر پروژه ها و تعامل با شرکت ملی مناطق تفتخیز جنوب برای استفاده ار توان فنی و عملیاتی باید مدنظر قرار گیرد و شرکت ملی نفت ایران اعتبارات و اختیارات مورد نظر را برای چابک سازی سازمان در راستای ارتقاء بهره وری و تحقق اهداف بزرگ، در اختیارشرکت نفت و گاز اروندان قرار خواهد داد.
جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل سابق شرکت نفت و گاز اروندان نیز ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه کارکنان این شرکت، بر پیگیری پروژه های در دست اقدام و مسائلی چون استقرار شرکت اروندان و خدمات رفاهی به کارکنان تاکید کرد.
عبدالله عذاری اهوازی، سرپرست شرکت نفت و گاز اروندان نیز با اشاره به اینکه نیروی انسانی مهمترین سرمایه سازمان است، گفت: مبنای کار شایسته سالاری است و با این تفکر و تمرکز بر ارائه آموزش های لازم از طریق یک برنامه جامع آموزشی، اهداف شرکت و در راس امور، تثبیت تولید و توسعه را در دستور کار قرار می دهیم.
وی افزود: انجام وطایف و تعهدات نسبت به زیست بوم پیرامونی به ویژه تالاب، رعایت دستورالعمل های ایمنی، مطالعات مخازن، حمایت از ساخت داخل و همکاری با شرکت های دانش بنیان را به عنوان رویکردهای اصلی سازمان مدنظر قرار خواهیم داد.
در پایان این نشست مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از زحمات و تلاش های جهانگیر پورهنگ تقدیر و با اعطای حکم سرپرستی به عبدالله عذاری اهوازی، برای وی آرزوی موفقیت کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۲۲:۰۶۷۹۵ بازدید