سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

سازه عرشه های ۲ سکوی دریایی هندیجان تا پایان سال تکمیل می شود

مجری پروژه‌های تاسیسات خشکی و دریایی منطقه بهرگان در شرکت نفت فلات قاره، با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی ساخت سازه عرشه ۲ سکوی دریایی میدان هندیجان، گفت: ساخت و نصب این سازه ها تا پایان امسال اجرایی خواهد شد.

حمیدرضا کریمی؛ مجری پروژه های تاسیسات خشکی و دریایی منطقه بهرگان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب افزود: هم اکنون روزانه حدود ۲۰ هزار بشکه نفت از میدان هندیجان تولید می شود که با اضافه شدن ۱۱ حلقه چاه به چاه های موجود این میدان، تولید آن طی سه تا چهار سال آینده ۲ برابر خواهد شد.

وی از استقرار دکل حفاری در موقعیت جکت های هفت و هشت میدان هندیجان خبر داد و با بیان این مطلب که کار  نصب خطوط لوله جریانی حد فاصل ۲ جکت نصب شده در میدان هندیجان و سکوی مرکزی این میدان تا یک ماه آینده آغاز خواهد شد، تصریح کرد: نصب کابل های زیردریایی این میدان نیز تا پایان امسال  اجرایی خواهد شد.

گفتنی است، میدان نفتی هندیجان در شما‌ل غربی خلیج فارس قرار دارد و تولید از این میدان به عنوان اولین میدان دریایی توسعه یافته در خلیج فارس، در دهه ۴۰ آغاز شد؛ نفت تولیدی از بخش‌های خشکی و فراساحلی میدان هندیجان پس از ورود به سکوی مرکزی هندیجان به تاسیسات سکوی بهرگانسر ارسال و در آنجا پس از فراورش اولیه برای صادرات آماده می‌شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۵۴۰۵ بازدید