سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

بازدید مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از طرحهای توسعه ای در غرب کارون

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن به همراه جمعی از اعضای هیأت مدیره و همچنین مدیران ستادی این شرکت طی بازدیدی ۲ روزه (سه شنبه و چهارشنبه ۲۳ و ۲۴ شهریورماه) روند پیشرفت طرح های میادین نفتی غرب کارون را از نزدیک بررسی کردند.

بنابراین گزارش، دهقانی و هیأت همراه از میادین نفتی سپهر و جفیر، طرح احداث نیروگاه غرب کارون، یادآوران، یاران و آزادگان جنوبی بازدید به عمل آوردند. ایشان پس از بازدید از هر طرح جلساتی با پیمانکاران آن برگزار نمودند و روند پیشرفت طرح ها را بررسی کردند.

باتوجه به اهمیت و تاثیر روند تکمیل پروژهNGL3200  بر روی جمع آوری گازهای همراه طرح های در دست اجرای شرکت مهندسی و توسعه نفت در غرب کارون، مدیرعامل این شرکت به منظور اطلاع از وضعیت پیشرفت این طرح از آن نیز بازدید به عمل آورد.

دهقانی بر اولویت طرح های غرب کارون تاکید داشت و گفت: ماموریت اصلی شرکت مهندسی و توسعه نفت در حوزه توسعه میادین نفتی غرب کارون متمرکز می باشد و در کنار طرح های عظیم دیگری مانند طرح احداث نیروگاه غرب کارون نیز در دستور کار این شرکت قرارمی گیرد، توسعه طرحهای میادین نفتی در غرب کارون همواره از اولویت های این شرکت بوده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اشاره به ویژگی های این منطقه از جمله میزان حجم ذخایر نفتی و مشترک بودن برخی میادین و همچنین سهم پررنگ آن در چشم انداز ظرفیت تولید آتی کشور، از منطقه غرب کارون به عنوان  “تمدن نوین نفتی” یاد کرد و گفت: چشم انداز تولید یک میلیون بشکه ای از این منطقه ترسیم شده است و پیش بینی می‌شود که در آینده ای نه چندان دور یک چهارم نفت تولیدی در کشور از این منطقه تامین شود.

وی در ادامه، عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت و توسعه پایدار در منطقه غرب کارون را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: از یک طرف لحاظ کردن شرایط اکو سیستم و مردم بومی آن منطقه و از طرف دیگر واقع شدن آن در نقطه مرزی و میزان ذخایر نفتی موجود در آن به گونه ای است که مدیریت توسعه و تولید را در این منطقه دشوار می سازد. به عبارتی دیگر منطقه غرب کارون منطقه ای است که مدیریت آن، هنر می طلبد و می بایست تدابیر ویژه ای اندیشیده شود تا بدون اینکه به بخشها و اجزای دیگر منطقه خدشه ای وارد شود بتوانیم دست به خلق حداکثری تولید نفت در این منطقه بزنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۱۷۸۲ بازدید