سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

ساخت خط لوله گاز ایران-پاکستان تا پایان سال ۲۰۱۲

دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار با همتای پاکستانی خود با تاکید بر این که عملیات اجرایی خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان در حال انجام است، ابراز امیدواری کرد: این خط لوله تا پایان سال ۲۰۱۲ به مرز دو کشور برسد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود احمدی‌نژاد بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) در دیدار آصف علی زرداری همتای پاکستانی خود با اشاره به ظرفیت‌های موجود در دو کشور بر گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی تاکید کرد.

رئیس جمهوری بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف از جمله کشاوزی، صنعت و انرژی تاکید کرد و گفت: افزایش مبادلات میان دو کشور، در بخش‌های مختلف موجب گسترش روابط ایران و پاکستان نسبت به گذشته خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر این که توافق های صورت گرفته میان تهران – اسلام‌آباد باید هر چه سریع‌تر عملیاتی شود، بر افزایش تبادلات اقتصادی به بیش از یک میلیارد دلار اشاره کرد و اظهار داشت: عملیات اجرایی خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان در حال انجام است که امیدواریم تا پایان سال ۲۰۱۲ به مرز دو کشور برسد.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان این که سیستم‌های مدیریتی در جهان سال های متمادی با یک روال خاص پیش رفته و نیازمند تغییرات گسترده است، انجام این تغییرات را کاری سخت و دشوار خواند و افزود: بروکراسی‌های موجود در مقابل این تغییرات مقاومت می‌کنند اما هنگامی که تغییر اعمال شد، کارها به سرعت رو به جلو پیش خواهد رفت.

آصف علی زرداری، رییس‌جمهور پاکستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهور ایران بر گسترش روابط و تعاملات دوجانبه و نیز سفر و ملاقات‌های مقامات دو کشور با یکدیگر اشاره کرد و گفت: اگر مبادلات ایران وپاکستان با ارز رایج دو کشور صورت گیرد و از دلار استفاده نشود قاچاق کالا کاهش یافته و مبادلات به درستی انجام خواهد شد.

زرداری همچنین به تلاش مخالفان و دشمنان برای بی‌ثبات نشان دادن دولت در پاکستان با ایجاد اغتشاش و آشوب اشاره و ابراز امیدواری کرد که دستگاه قضائی که به تازگی در این کشور فعالیت خود را آغاز کرده بتواند با قدرت با ناآرامی‌های موجود مقابله کند.

وی همچنین از دکتر احمدی‌نژاد برای سفر به پاکستان و دیدار از این کشور دعوت به عمل آورد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۰۱۴۶۷ بازدید