سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

حفاری اکتشافی در دریای کاسپین بدون مشکل ادامه دارد

مدیرعامل شرکت نفت خزر با تاکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت حفاری چاه های اکتشافی ایران در دریای خزر به صورت عادی در حال انجام است، گفت: ادامه فعالیت های حفاری در خزر با هیچ گونه مشکل مالی مواجه نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی اصولی؛ مدیرعامل شرکت نفت خزر درباره آخرین وضعیت حفاری چاه های اکتشافی ایران در دریای خزر گفت: در حال حاضر حفاری چاههای اکتشافی ایران در این منطقه توسط سکوی نیمه شناور امیر کبیر در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز خزر با اعلام اینکه فعالیت های اکتشاف نفت و گاز ایران در خزر به شکل عادی در حال انجام است، اظهار داشت: هم اکنون انجام این فعالیت های دریایی در منطقه دریای خزر با هیچ گونه مشکل مالی مواجه نیست.

این مقام مسئول پیشرفت فعالیت های اکتشافی ایران در دریای خزر را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: همه اقدامات و تمهیدات لازم برای ادامه عملیات در شرکت‌های نفت خزر و حفاری شمال مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته اصولی برخی مراحل چالشی رعایت مسائل ایمنی و زیست محیطی در ابتدای فعالیت های اکتشافی در دریای خزر مطرح بوده که با موفقیت پشت سر گذاشته شده است.

بر اساس این گزارش، همزمان با راه اندازی سکوی نیمه شناور امیرکبیر حفاری ۲ حلقه چاه اکتشافی ایران در آب های نیمه عمیق دریای خزر در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است.

در حال حاضر حفاری چاه های اکتشافی ایران در دریای خزر مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد و مطابق با نتایج اکتشافی این دو حلقه چاه، قرار است طرح جامع توسعه میادین هیدروکربوری تدوین و اجرایی شود.

از سوی دیگر در سال های گذشته مطالعات اکتشافی در آبهای دریای خزر توسط شرکت های خارجی انجالم شده بود، از این رو تاکنون حدود ۴۶ ساختار هیدروکربوری در این منطقه شناسایی شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۳۳۴۰۹ بازدید