سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

برگزاری نخستین نشست فنی و تخصصی کارآموزان رسمی شرکت حفاری شمال

نخستین نشست فنی و تخصصی کارآموزان رسمی شرکت حفاری شمال با حضور مدیران و مسئولین آموزشی این شرکت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نخستین نشست فنی و تخصصی کارآموزان رسمی شرکت حفاری شمال در سالن شهید بهشتی وزارت نفت با حضور ۶۵ نفر از کارآموزان رسمی این شرکت برگزار شد.

ابوالحسن محمدرضایی؛ معاون مدیرعامل شرکت حفاری شمال در امور فنی و مهندسی و رییس شورای سیاستگذاری آموزش، ساماندهی کارآموزان این شرکت را از مهمترین دغدغه های مدیرعامل و مسئولان آموزشی شرکت حفاری شمال خواند و گفت: همه ما جزئی از یک خانواده سازمانی و دارای اهدافی واحد هستیم که برای نیل به این اهداف، همدلی، وحدت رویه و داشتن طرح و برنامه الزامی است.

وی افزود: شرکت ملی حفاری در ابتدای تاسیس خود دارای ۱۰ دستگاه حفاری بود و در حال حاضر با ۶۰ دستگاه کار خود را ادامه می دهد و شرکت حفاری شمال نیز با همین تعداد دستگاه کار خود را شروع کرده و با سرعت در حال افزایش ناوگان حفاری خود است بر همین اساس سرمایه گذاری جهت آموزش پرسنل زبده در راستای تأمین نیازهای این دستگاه ها در آینده اجتناب ناپذیر است.

معاون مدیرعامل شرکت حفاری شمال در امور فنی و مهندسی اظهار داشت: افرادی که در مشاغل مختلف صنعتی و تخصصی کار می کنند باید روزی بازنشسته شوند، ولی افرادی که در صنعت حفاری مشغول به کار هستند در سن بازنشستگی با ارزش تر می شوند، چرا که نیاز شدیدی در این خصوص در صنعت حفاری وجود دارد.

محمدرضایی تصریح کرد: بازنشستگان صنعت حفاری مانند طلایی  هستند که هرچه بر قدمت آنها افزوده می شود، عیار آنها بالاتر می رود و باارزش تر می شوند.

در ادامه، حاجت شمی پور؛ مشاور مدیرعامل شرکت حفاری شمال اظهار داشت: این شرکت چند سال است که در خارج از شرکت فعالیت دارد و این افتخاری است که تاکنون نصیب هیچکدام از شرکت های حفاری داخلی نشده است.

وی افزود: شرکت حفاری شمال سال گذشته توانست معادل سرمایه خود درآمد داشته باشد و این افتخاری است که به راحتی نصیب هر شرکتی نمی شود.

شمی پور به سابقه و قدمت مسئولین و کادر آموزشی شرکت حفاری شمال اشاره و تصریح کرد: در مجموع حدود یک هزار و ۵۰۰ سال عملیات حفاری و حدود پنج میلیون متر حفاری افقی و عمودی از سوابق این افراد محسوب می شود که نشان می دهد چه متخصصین بزرگی در کنار شما کارآموزان قرار گرفته است.

در ادامه این نشست، ابوالحسن محمدرضایی؛ معاون مدیرعامل شرکت حفاری شمال در امور فنی و مهندسی و رییس شورای سیاستگذاری آموزش، حاجت شمی پور؛ مشاور مدیرعامل، محمدجعفر افشار؛ رییس دفتر مدیرعامل و محمدرضا قلعه گلابی رییس عملیات حفاری خشکی این شرکت به سوالات و ابهامات کارآموزان پاسخ گفتند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۶۵۴۱ بازدید