سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

بهره‌برداری از پست برق خورموج طرح گوره-جاسک تا پایان اردیبهشت‌ماه

قائم مقام مجری طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک گفت: احداث پست برق شهرستان خورموج درحال تکمیل است و با ورود دو دستگاه ترانس فوق قدرت برق در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه، این تاسیسات تا پایان اردیبهشت ماه در مدار سرویس قرار گرفته و بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی جعفرزاده با اعلام این خبر با اشاره به نقش مهم تکمیل پست خورموج عنوان کرد: این مورد از آن جهت حائز اهمیت است که با تکمیل و آغاز بهره برداری از این پست، نه تنها برق مورد نیاز تلمبه خانه شماره ۲ طرح گوره – جاسک تامین می شود، بلکه می تواند کمک قابل توجهی را به پایداری برق در استان گرمسیری بوشهر داشته باشد.

وی با تاکید بر تمام ایرانی بودن ترانس‌های ساخته شده برای پست برق خورموج، افزود: برای ساخت ترانس های پست خورموج، از توان سازندگان داخلی استفاده کرده ایم و مفتخریم اکنون پس از ساخت و تحویل این ترانس ها در موعد مقرر در پست برق مذکور نصب شود.

جعفرزاده با اشاره به ظرفیت، وزن و مسیر انتقال این دوستگاه ترانس برق افزود: ظرفیت این ترانس‌های فوق قدرت ایرانی ۲۰۰ MVA و وزن هرکدام بدون متعلقات ۲۰۵ و با متعلقات ۳۰۰ تن بوده و مسیر بسیار طولانی زمینی – دریایی برای انتقال این تجهیزات پیموده شده است.

وی خاطر نشان کرد: به‌زودی دو دستگاه ترانس برق دیگر مربوط به پست برق دیلم وارد کارگاه خواهد شد.

طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۸۵۷۵ بازدید