سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

رشد ۹۰ درصدی جذب سرمایه به شرکت ملی نفت

احمد قلعه بانی معتقد است در سال ۱۳۸۹ سرمایه جذب شده به شرکت ملی نفت ایران در مقایسه با متوسط سرمایه جذب شده در سالهای ۸۶ تا ۸۸ از رشدی ۹۰درصدی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی؛ معاون وزیر  و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نشست  مدیران ارشد این شرکت  با اعلام این خبر گفت: در سال های  ۸۶ و ۸۷ و ۸۸ متوسط  جذب سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران، ۳/۹ میلیارد دلار معادل حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که در سال ۸۹ ، این میزان به ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار  رسیده است که نشان می دهد بیش از ۹۰ درصد در سرمایه جذب شده به شرکت ملی نفت ایران در مقایسه با متوسط سرمایه جذب شده در ۳ سال ۸۶ تا ۸۸ رشد صورت گرفته است.

وی افزود: این در حالی است که بطور کلی میزان جذب سرمایه گذاری در سال های ۸۶،۸۷، ۸۸ نسبت به سال های قبل بیشتر بوده است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران در سال های ۸۶، ۸۷، ۸۸ توانست از منابع غیر دولتی به طور متوسط سالانه، ۳ میلیارد دلار معادل ۳ هزار میلیارد تومان جذب کند و این در حالی است که در سال ۸۹ این شرکت توانست ۴/۹ میلیارد دلار با احتساب ۵/۷ میلیارد دلارسرمایه از طریق اوراق مشارکت جذب کند که در این بخش نیز حدود ۳۱۰درصد رشد نسبت به سال های ۸۶،۸۷، ۸۸ حاصل شده است.

وی تصریح کرد:بخش مهمی از جذب سرمایه شرکت ملی نفت ایران ناشی از فروش اوراق مشارکت و استقبال گسترده مردم شریف ایران از  خرید ۷٫۵ میلیارد دلار اوراق  مشارکت بوده است که شرکت ملی نفت ایران به دلیل این مشارکت گسترده قدردان مردم ایران است.

قلعه بانی گفت:در سال ۱۳۹۰ نیز شرکت ملی نفت ایران برنامه عرضه ۱۵ میلیارد دلار اوراق مشارکت را طراحی کرده است.

قلعه باین تاکید کرد: کم شدن وابستگی بخش توسعه شرکت ملی نفت ایران از بودجه دولت کار بزرگی است که بتدریج در حال انجام است.

وی افزود: افزایش سرمایه به افزایش ثروت و دارایی شرکت ملی نفت ایران منجر خواهد شد که مدیریت این دارایی به نیروی نیاز انسانی دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران در تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیرماه سالجاری گفت:امیدواریم  در این آزمون نیروی های نخبه و شایسته وارد صنعت نفت شوند .

قلعه بانی بر تسریع  گزینش در نیروها تاکید کرد و گفت: برای اینکه فرآیند استخدام نیروهای منتخب آزمون استخدامی تسریع شود ،لازم است فرآیندگزینش این نیروها با سرعت انجام گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۶۳۶۷ بازدید