سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
با حضور رئيس سازمان محيط زيست افتتاح گرديد؛

ایستگاه پایش لحظه ای هوای محیط در طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، کورش رضازاده رئیس ستاد امور بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت مهندسی و توسعه نفت اعلام کرد: طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی بر اساس تعهدات موجود در مجوز زیست محیطی صادر شده از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و همچنین، وظایف محوله به وزارت نفت در خصوص اجرای بهینه قانون هوای پاک موظف به ایجاد یک ایستگاه پایش لحظه ای هوای محیط در منطقه اثرگذاری خود گردیده بود.

وی افزود: در همین راستا، کلیه مراحل لازم جهت خریداری و نصب ایستگاه مذکور توسط طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی و نظارت این امور تا زمان راه اندازی کامل و ارائه اطلاعات بر خط به صورت دقیق صورت گرفت.

کورش رضازاده بیان داشت: ایستگاه پایش آنلاین هوای محیط طرح آزادگان شمالی در محدوده اثرگذاری طرح روز شنبه (۱۱ بهمن ماه) با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دکتر کلانتری و مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان خوزستان مهندس اشرفی، با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال نصب، راه اندازی و افتتاح گردید.

وی در ادامه گفت: از آنجاییکه اخذ اطلاعات موثق از وضعیت آلودگی هوا بر اساس تحلیل داده های ایستگاه پایش هوای محیط که مبنای تصمیم گیری مدیریتی کلان شهر های کشور در کنترل آلودگی هوا می باشد، ایستگاه پایش کیفی هوا با قابلیت سنجش گاز های هیدروکربنی صنابع نفت و گاز گروه BTEXها، ذرات محیطی PM10 و PM2.5 و گازهای SOx، NOx، O3 نصب و راه اندازی گردید.

لازم به ذکر است؛ ایستگاه های پایش، اطلاعات مختلفی از جمله غلظت آلاینده های مختلف هوا را در باز های زمانی مشخص ثبت می کنند که از این داده های کسب شده، میانگین ساعتی استخراج و در مرحله بعدی شاخص روزانه ثبت، بررسی و با مقیاس های موجود در استاندارد ها مورد مقایسه قرار می گیرد.

کورش رضازاده در پایان گفت: سامانه نصب شده توسط طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی توانایی بالایی در خواندن اطلاعات مربوط به آنالایزر ها دارد و تمام محاسبات مربوط به شاخص آلودگی هوا را انجام و میزان غلظت انواع ذرات و گاز ها را مشخص   می‌کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۴۴۹۰ بازدید