سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

بورس نفت ایران سایر بورس‌های منطقه را تقویت می کند

معاون اول رئیس جمهوری در مراسم افتتاح بورس نفت اظهار کرد: ما به دنبال افزایش ظرفیت سرمایه گذاری در بورس نفت هستیم و با گشایش این بورس، سایر بورس های منطقه نیز تقویت خواهند شد.

به گزارش خبرنگار شانا، محمدرضا رحیمی امروز (چهارشنبه ۲۲ تیر) در مراسم افتتاحیه بورس نفت اظهار کرد: امروز در سال جهاد اقتصادی با تلاش تمام مسئولان، اتفاق بزرگی رخ داد و افتتاح بورس نفت سبب شد تا شاهد تحولی بزرگ در تاریخ صنعت نفت ایران باشیم.

وی افزود: با افتتاح بورس نفت، فعالان اقتصادی می توانند وارد بورس شوند و بورس نفت عاملی خواهد بود تا روند جذب سرمایه خارجی نیز افزایش یابد.

رحیمی افزود: به یاری خداوند، فضای عمومی کشور استثنایی است و شرکت های پیمانکاری، تولیدکنندگان و همه فعالان صنعت نفت با سیاست های حمایتی دولت در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: پیشرفت ایران نشان دهنده خلاقیت های تلاشگران ایرانی است و تلاشگران صنعت نفت نشان دادند که با شعار «ما می توانیم» می توانند به تمام اهداف خود دست یابند.

رحیمی اظهار کرد: وزارت نفت در دولت دهم، توفیق خدمات زیادی به کشور داشته است؛ به طور مثال با خودکفایی در تولید بنزین و ورود نفت کوره، بنزین و نفت خام به بورس، صنعت نفت ایران شاهد آینده ای روشن خواهد بود.

وی گفت: صنعت نفت با پیشینه تاریخی خود، قابلیت توسعه صنایع بالادستی را همواره داشته است و اکنون تلاشگران صنعت نفت ایران در خارج از مرزها نیز حضوری فعال دارند.

رحیمی ادامه داد: صنعت نفت، زمینه ساز رونق و محرک اقتصاد کشور است و با افزایش بالندگی این صنعت و افزایش بهره وری توسعه کشور نیز شتاب خواهد گرفت.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: اکنون شرایط مناسبی برای حضور و مشارکت بخش خصوصی فراهم شده است و با واگذاری صنایع پایین دستی به بخش خصوصی، بدون تردید مشارکت این بخش در صنعت نفت افزایش خواهد یافت.

رحیمی افزود: وزارت نفت باید برای ارتقای تخصص و آموزش در اکتشاف، حفاری، مهندسی و ساخت سرمایه گذاری های بیشتری را انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: امروز روز بزرگی در اقتصاد ایران است و جا دارد که از همکاران در دولت های نهم و دهم برای راه اندازی این بورس تشکر کنیم.

وی افزود: امیدواریم این بورس سبب شود تا سرمایه گذاران و خریداران در داخل کشور نیز حضوری فعال در بورس نفت داشته باشند.

رحیمی همچنین با تشکر از پیگیری های دکتر میرکاظمی، وزیر پیشین نفت گفت: امروز بورس نفت با پیگیری های مهندس علی آبادی به بهره برداری رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۲۵۴۴۲ بازدید