سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ EN

معامله نخستین محموله نفت‌خام در بورس به روز دیگری موکول شد

معامله محموله نفت خام عرضه شده در بورس به دلیل به توافق نرسیدن خریداران با قیمت اعلام شده از سوی شرکت ملی نفت ایران به روز دیگری موکول شد.

به گزارش خبرنگار شانا، حداکثر قیمت پیشنهادی خریداران برای محموله ۶۰۰ هزار بشکه ای نفت خام سنگین بهرگان ۱۰۹ دلار و ۶۵ سنت بود در حالیکه قیمت اعلام شده از سوی شرکت ملی نفت در پایین ترین حد خود ۱۱۲ دلار و ۶۰ سنت اعلام شد و در نهایت طرفین معامله به توافق نرسیدند.

بر اساس این گزارش، عرضه مجدد این محموله احتمالا در روزهای آینده صورت خواهد گرفت.

سیدمحسن قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران پیش از این گفته بود: شاید در نخستین عرضه با محدودیت هایی رو به رو باشیم چون برای اولین بار است که نفت خام ایران از طریق بورس عرضه می شود و به دلیل این که خریداران داخل کشور منابع محدودی دارند طبیعی است که انتظار خرید از سوی آنها را نداریم.

وی در باره محدودیت خریداران گفته بود: دو بحث دراین زمینه وجود دارد، یکی خریدار و دیگر برداشت کننده، در بورس هر کسی می تواند خریداری کند اما برداشت کننده دارای محدودیت هایی است و خریدار باید خود پالایشگر باشد یا قرارداد پالایشی با یک پالایشگاه معتبر داشته باشد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرده بود: نفت بهرگان یکی از بهترین و مرغوب ترین نفت خام های صادراتی ایران است و بادارا بودن ای‌پی‌آی مطلوب در مقایسه با دیگر نفت خام های سنگین ایران مرغوب تر است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۲۴۴۵۲ بازدید