سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN
وزیر نفت در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی:

سند مسئولیت اجتماعی صنعت نفت تدوین می شود

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، وزیر نفت در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی اعلام کرد سند مسئولیت اجتماعی صنعت نفت به عنوان جمع بندی دستاوردهای هشت سال اخیر (دولت یازدهم و دوازدهم) صنعت نفت در زمینه مسئولیت اجتماعی تدوین می شود و برای آینده و دولت بعد ریل گذاری می شود.

بیژن زنگنه در دومین روز از پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی که امسال به صورت مجازی و طی دو روز برگزار گردید، ضمن اشاره به اینکه موضوع مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت یک نهاد مسئول مشاورت اجتماعی در سطح وزارتخانه دارد، بر ایجاد همین رویه در سطح شرکت ها نیز تاکید داشت و افزود: هرچقدر ما بتوانیم کارها و طرح های عمرانی را به دور از فشارها و خواسته های سیاسی و منطبق بر منافع دراز مدت مردم منطقه  تعریف کنیم ، به طور طبیعی اثر بخشی این پروژه ها و رضایتمندی مردم افزایش می یابد و افزون بر آن ارتباط بین مردم منطقه و صنعت نفت تقویت می شود.

وی همچنین پیشنهاد اختصاص ۴ درصد از اعتبارات پروژه های بزرگ نفتی برای طرح های عمرانی و ایفای مسئولیت های اجتماعی را ابتکاری نو و موفق در صنعت نفت دانست و گفت : این پیشنهاد با استقبال بسیار خوبی رو به رو شد و امیدواریمبه عنوان الگو در دیگر سازمان ها نیز مد نظر قرار گیرد.

آقای طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر و دبیرهمایش نیز ضمن مطرح کردن نکات برجسته موجود در گزارشات پایداری شرکت ها ، موضوع مسئولیت اجتماعی را همچون نهالی دانست که در وزارت نفت با نگاه ویژه مهندس زنگنه اکنون به بار نشسته است.

این همایش که در روزهای ۲۴ و ۲۵ دیماه برگزار گردید؛ بخش اول آن به ایراد سخرانی هایی با موضوعات ساختارها و ساز و کارهای مسئولیت اجتماعی، نقش شناخت اجتماعی در مسئولیت اجتماعی توسعه فرهنگی و اجتماعی زنان و همچنین رویکرد ها و تجربه مقابله با شیوع ویروس کرونا اختصاص داشت و در بخش دوم نیز دو شرکت گزارش پایداری خود را ارائه کردند.

در پایان این همایش که با حضور وزیر محترم نفت از طریق ویدئو کنفرانس برگزار گردید، بیانیه همایش توسط آقای طالبیان، دبیر همایش، قرائت گردید و سپس گزارش های برتر معرفی و جوایز اهدا شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ دی ۱۳۹۹ساعت: ۲۰:۵۳۴۸۳ بازدید