سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

مردم می‌توانند در داد و ستد نفت‌خام مشارکت کنند

سرپرست وزارت نفت گفت: با نخستین عرضه نفت خام در تالار بورس ایران امروز می توان گفت نفت واقعا ملی شده و در دست ملت ایران قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس محمد علی آبادی، امروز (چهارشنبه ۲۲ تیر) در مراسم افتتاح معاملات نفت خام در بورس کالای ایران گفت: از امروز همه مردم می توانند در داد و ستد این ماده حیاتی حضور یابند و بازار جدیدی در کشور ایجاد شده که گردش مالی در دست مردم را به صورت اعجاب انگیزی تغییر می دهد.

وی تصریح کرد: با عرضه نخستین محموله نفت خام در تالار بورس امکان جمع آوری همه اطلاعات داخل و خارج در زمینه نفت خام در این مرکز فراهم می شود و مرکز داده ای در زمینه اطلاعات جهانی نفت در کشور ایجاد خواهد شد.

سرپرست وزارت نفت تصریح کرد: در آینده نزدیک تالار معاملات نفت خام بورس کالای ایران به مرکزی برای حضور بسیاری از کشورها برای قیمت گذاری نفت خام تبدیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: با ادامه فعالیت تالار معاملات نفت خام در بورس کالای ایران قادر خواهیم شد سرمایه های مطلوبی را برای توسعه صنعت نفت جمع آوری کنیم.

مهندس علی آبادی اظهار امیدواری کرد: با توجه به همزمانی افتتاح تالار معاملات نفت خام بورس کالای ایران با ایام مبارک نیمه شعبان در آینده نزدیک سبب ایجاد برکت در صنعت نفت شود تا آنچه را که در صنعت نفت کشور به عنوان قلب اقتصادی، نیمه کاره مانده است به سامان و پایان برسانیم.

وی گفت: آرزوهای بزرگی در سی سال گذشته در ذهن مدیران ارشد نظام در زمینه هدفمندی یارانه ها، واگذاری کار به مردم، دسترسی به انرژی اتمی شکل گرفته بود که با اراده و شجاعت این آرزوها هم اکنون تحقق یافته است.

سرپرست وزارت نفت گفت: ثبات بازار از اساسی ترین مسائل بازار است و امروز با راه اندازی معاملات نفت خام در بورس کالای ایران اتفاق دیگری در زمینه واگذاری کار ها به مردم اتفاق افتاد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۰۴۱۰ بازدید