سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN
در بازدید مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از شركت ايران ترانسفو اعلام شد:

ثبت نصاب جدید در زمان تولید ترانسفورماتورهای طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره-جاسک فقط در پنج ماه

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی مدیرعامل این شرکت به همراه جمعی از مدیران، روز یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ از روند پیشرفت ساخت ترانسفورماتورهای طرح  ملی و راهبردی انتقال نفت خام  گوره – جاسک در کارخانه ایران ترانسفو بازدید به عمل آورد.

کارخانه ایران ترانسفو، سازنده ترانسفورماتورهای قدرت، فوق توزیع و توزیع بوده که سازنده ترانس‌های مورد نیاز جهت سیستم برق رسانی به طرح ملی و راهبردی گوره جاسک در سطوح ولتاژی موردنیاز می‌باشد. ۱۶دستگاه از این ترانس ها، ترانسهای قدرت با توان ۲۰۰، ۱۶۰ و ۵۰ MVA می باشد.

با توجه به طول خط لوله، جهت ارسال نفت خام از گوره – جاسک، پنج تلمبه‌خانه جهت افزایش فشار نفت انتقالی و دو ایستگاه توپک‌رانی به همراه تأسیسات ذخیره و بارگیری در نظر گرفته شده است که عملیات احداث و توسعه پنج پست بالادست مربوط به برق منطقه ای، احداث Km 230 خط انتقال برق با سطح ولتاژهای۲۳۰ ، ۱۳۲ و  ۶۳ کیلوولت جهت انتقال برق و احداث پنج پست تبدیل ولتاژ جهت برق‌رسانی به این پنج ایستگاه و دو ایستگاه توپک‌رانی‌ به عهده بخش برق رسانی می‌باشد که قرار است در ۲ فاز  تکمیل و نهایی شود.

در فاز اول طبق برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده راه‌اندازی پست‌های برق تلمبه خانه های شماره ۲ و ۴ هدف‌گذاری و در فاز دوم برق‌رسانی به همه تأسیسات در نظر گرفته شده است.

یکی از نقاط برجسته این پروژه ساخت ۴ دستگاه “ترانس قدرت” در مدت زمان ۵ ماه برای اولین بار می باشد و بدین ترتیب طرح ملی و راهبردی خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک نصاب دیگری را در دفتر نخستین های خود به ثبت رساند.

مجموعه شرکتهای ایران ترانسفو در شهر زنجان در فضایی به وسعت ۱۰۰ هکتار و بالغ بر ۵،۰۰۰ نفر پرسنل موجبات اشتغالزایی برای این نفرات بصورت مستقیم و بیش از ۲۰،۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را در این منطقه ایجاد کرده است.

بنابراین گزارش،‌ آزمایش عملکردی ترانس های فاز اول صورت پذیرفته و اقدامات جهت بارگیری و حمل به کارگاه در حال انجام و تا پایان آذر ماه امسال صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است مابقی ترانس های کمکی نیز ظرف سه هفته آتی آزمایش و به کارگاه حمل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و گروه همراه در ادامه از شرکت پارس سوییچ سازنده کلیدهای قدرت و سکسیونرهای کلیه پستهای فوق و روند ساخت و آزمایش عملکردی این تجهیزات نیز بازدید به عمل آوردند. با توجه به اولویت پروژه کلیه تجهیزات مربوط به این پستها در این بخش ساخته شده است و بخشی از آن به کارگاه ارسال گردیده و مابقی آنها نیز طی این هفته ارسال خواهد شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۳:۰۳۷۴۸ بازدید