سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

بازدید ۳ روزه مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از طرح ملی انتقال نفت خام گوره – جاسک

تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، به منظور نظارت بر روند پیشرفت طرح ملی و راهبردی  خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک، طی سه روز از تمامی گستره های این طرح بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت تورج دهقانی پس از سپری کردن دوره نقاهت ناشی از بیماری کوید۱۹ و به محض بهبودی برنامه بازدید از طرح ملی و تمام عیار ایرانیِ گوره- جاسک را در اولویت برنامه های کاری خود قرار داد و طی یک بازدید ۳ روزه در جریان  پیشرفت کار در تمامی گستره ها و بخش های مختلف طرح قرار گرفت.

دهقانی دراین بازدید، جلسات متعددی را با پیمانکاران و مدیران پروژه در جبهه های کاری برگزار کرد و بر اتمام پروژه ها طبق برنامه زمانبندی ارائه شده تاکید داشت.

وی در مورد وضعیت پیشرفت کلی طرح گفت: طرح با هدف تکمیل و راه اندازی تا قبل از پایان سال در حال پیگیری است و با توجه به اینکه پیشرفت طرح از نیمه گذشته و به حدود ۶۰ درصد رسیده است،  بنابراین تمرکز ما بیشتر بر روی بخش هایی است که  عملیات اجرایی در آنها  با دشواری های بسیاری مواجه است و نیازمند توجه بیشتری است.

دهقانی درادامه به وضعیت روند فعالیت ها در بخش های مختلف طرح نیز اشاره کرد و افزود:  در حال حاضر حدود ۶۵۰ کیلومتر لوله به کارگاه ارسال شده است و لازم است شرکت های لوله سازی در زمینه ساخت و ارسال  به موقع لوله ها تلاش مضاعفی داشته باشند تا بتوانند کل لوله مورد نیاز طرح را  تا ۳ ماه آینده ساخته و به کارگاه ارسال نمایند.  در تلمبه خانه های شماره  ۲ و ۴ که از بخش های مهم در فاز اول طرح می باشند و از این حیث دارای اولویت هستند، به تامین اقلام مورد نیاز و کسری ها توجه بیشتری شده است. تحویل پمپ های اصلی و مورد نیاز جهت راه اندازی این  فاز نیز اوایل آذرماه از سوی سازندگان داخلی برنامه ریزی شده است. همچنین در بخش مخازن ذخیره سازی پایانه جاسک، بخشهایی از ورق ها ساخته شده و از حدود ۱ ماه پیش نیزعملیات جوشکاری مخازن آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت همچنین به پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره داشت و گفت: در چنین شرایطی همواره سعی بر این بوده است که با  نظارت بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی هم به سلامت همکاران  توجه شود و هم اینکه پیشرفت طرح تا جای ممکن کمترین تاثیر را از این شرایط داشته باشد.

دهقانی بیان داشت: با پیش بینی شرایط آب و هوایی و نزدیک شدن به فصل بارندگی، تمامی ارکان طرح تمام تلاش و همت خود را به کارگرفته اند تا کار را با سرعتی جلو ببرند که طرح طبق برنامه زمانبندی  تا پایان سال به بهره برداری برسد.

 

 

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۰۸۷۱ بازدید