سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

اجرای پروژه‌های مسکن کارکنان صنعت نفت تسریع می‌شود

سرپرست وزارت نفت با اشاره به ضرورت تسریع اجرای پروژه‌های ساخت مسکن مهر در صنعت نفت، تاکید کرد: باید ساخت مسکن مهر به سمتی پیش رود که مشکل مسکن کارکنان در وزارت نفت به حداقل برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس محمد علی‌آبادی با اشاره به وجود تفاهم‌نامه همکاری ساخت و عرضه ۲۰ هزار واحد مسکونی در قالب فاز نخست مسکن مهر، گفت: باید از پتانسیل‌های موجود به‌منظور پیشبرد هرچه سریع‌تر این پروژه به طور کامل استفاده شود.

وی با تاکید بر پیگیری و پیشبرد اجرای فاز نخست طرح مسکن مهر صنعت نفت تصریح کرد: در این رابطه بر لزوم همکاری معاونان، مدیران شرکت‌های اصلی و مسئولان مرتبط تاکید می‌شود.

مهندس علی‌آبادی با بیان اینکه در این زمینه عملیات ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی در اهواز از اواخر سال گذشته آغاز شده است، خاطرنشان کرد: به‌این منظور مذاکرات لازم با وزارت مسکن و شهرسازی در جریان است.

در این رابطه همچنین محمد امیرخانی مشاور وزیر نفت با اشاره به اینکه اولین پروژه مسکن مهر نفت در اهواز در حال اجرا است، یادآوری کرد: در فاز نخست پروژه مسکن مهر برای کارکنان وزارت نفت، تعداد ۲۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده است.

براساس این گزارش، با توجه به اینکه وزارت نفت اولویت تخصیص مسکن مهر به کارکنان این صنعت را به دلیل سختی کار و شرایط اقلیمی به کارکنان مناطق عملیاتی و نفتخیز داده است؛ به این منظور قرار شد اولین پروژه مسکن کارکنان صنعت نفت (مهر نفت) در اهواز ساخته شود.

به همین دلیل اولویت واگذاری مسکن مهر در مرحله اول با کارکنان واجد شرایطی در صنعت نفت است که در مناطق عملیاتی مشغول به کار هستند.

در این باره برنامه‌ریزی شده به تدریج با همکاری سازمان مسکن استان خوزستان، پنج‌هزار واحد مسکونی دیگر در شهرهای امیدیه، ماهشهر، مسجد سلیمان و آبادان ساخته شود. همچنین در ادامه اجرای دیگر پروژه‌های مسکن مهر در سایر استان‌های کشور در برنامه وزارت نفت قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۴۲۴۲۶ بازدید