سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ EN
علی جعفرزاده، مدير پروژه احداث خط لوله و تلمبه خانه های طرح گوره به جاسك:

فاز اول طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک تا پایان امسال آماده بهره‌برداری می گردد

بهره برداری از فاز اول طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک که شامل راه اندازی تلمبه خانه‌های شماره ۲ و ۴ ، ایستگاههای ۱ و ۲ دریافت و ارسال توپک و همچنین ترمینال پایانی می باشد،‌ تا پایان امسال محقق خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، علی جعفرزاده مدیر پروژه احداث خط لوله و تلمبه خانه های طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک درباره راه اندازی فاز اول این طرح در بهمن ماه امسال گفت: تست های پیش راه اندازی و راه اندازی تلمبه خانه های شماره ۲ ، ۴ و ایستگاه های ۱ ،‌۲ و ترمینال پایانی نیز از اواخر آذر آغاز و تا اواسط بهمن ماه به اتمام خواهد رسید.
جعفرزاده هدف از راه اندازی فاز اول را انتقال ۳۵۰ هزار بشکه نفت خام اعلام کرد و افزود: تاکنون این فاز حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و عملیات اجرایی مطابق برنامه همچنان در حال انجام می‌باشد.
وی در ادامه گفت: راه اندازی بخش‌هایی از تلمبه خانه های ۱ ،۳ و ۵ نیز در دستور کار قرار گرفته و با راهکارهای پیشنهادی، اصلاحی و پیگیری های مستمر، بهره برداری از این بخش ها نیز به زودی محقق خواهد گردید.
مدیر پروژه احداث خط لوله و تلمبه خانه های طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک ضمن اشاره به اینکه برای اولین بار است که در سطح خاورمیانه شیرهای دروازه‌ای ۴۲ اینچ توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی تولید می شود،‌ گفت: ۲۵ عدد شیرهای دروازه ای ۴۲ اینچ مورد نیاز این طرح که حتی مواد اولیه آنها نیز توسط شرکت های داخلی تامین می شود، تا آبان ماه امسال به طرح تحویل خواهد شد.
جعفرزاده میزان پیشرفت فیزیکی در گستره ها را حدود ۶۰ درصد اعلام کرد و گفت: ۹۵۹ کیلومتر مسیرسازی از این گستره ۱۰۰۰ کیلومتری به اتمام رسیده، ۶۶۰ کیلومتر کانال حفاری شده است و ۵۰۰ کیلومتر جوشکاری صورت پذیرفته و سایر فعالیت ها نیز با رعایت اولویت اجرایی در حال انجام می باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۴۱,۰۸۹ بازدید