سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
نيما ربيعی جانشين مجری طرح در پروژه برق‌رسانی طرح خط لوله گوره-جاسك

آخرین وضعیت پروژه‌های برق‌رسانی، به ایستگاه‌ها و تأسیسات خط لوله گوره-جاسک را تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، نیما ربیعی جانشین مجری طرح در پروژه برق‌رسانی طرح خط لوله گوره-جاسک اظهار داشت: در این طرح با توجه به طول خط لوله، جهت ارسال نفت خام از گوره-جاسک پنج تلمبه‌خانه و دو ایستگاه توپک‌رانی به همراه تأسیسات ذخیره و بارگیری در نظر گرفته شده است که برق‌رسانی به این پنج ایستگاه و توپک‌رانی‌ها به عهده این بخش می‌باشد.

وی افزود: با توجه به فاصله تأسیسات از پستهای برق بالادست در کنار هر تلمبه‌خانه، احداث یک پست کاهنده فشار تعریف گردیده‌است. همچنین، عملیات توسعه برای ۵ پست بالادست متعلق به برق منطقه‌ای استانهای فارس، بوشهر و هرمزگان در نظر گرفته شده، بنابراین مجموع فعالیت‌های بخش برق‌رسانی شامل توسعه و احداث ۱۰ پست در سطح ولتاژهای ۴۰۰، ۲۳۰، ۱۳۲ و ۶۳ کیلوولت و تبدیل آنها به سطح ولتاژ ۱۱ کیلوولت و حدود ۲۲۰ کیلومتر خط انتقال برق در این سطوح ولتاژ می‌باشد.

ربیعی در ادامه بیان داشت: این پروژه شامل دو فاز است که در فاز اول طبق برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده راه‌اندازی پست‌های برق شماره ۲ و ۴ هدف‌گذاری شده و در فاز دوم اتمام نهایی کل این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با راه‌اندازی فاز اول، امکان انتقال ۴۵۰ هزار بشکه نفت از خط لوله گوره-جاسک از تلمبه‌خانه‌ها‌ی ۲ و ۴ توسط احداث و توسعه ۴ پست خورموج و لامرد و پستهای مربوط به تلمبه‌خانه ۲و۴، (جمعاً۸۰ کیلومتر خط انتقال) میسر خواهد شد. باتوجه به هدفگذاری راه‌اندازی این تلمبه‌خانه‌ها تا اواسط بهمن ماه سال جاری، انجام عملیات فوق از اولویتهای مهم این پروژه می‌باشد.

ربیعی از پیشرفت ۳۵ درصدی این پروژه در فاز اول خبر داد و گفت: قرارداد ۹۵ درصد از کالاهای تلمبه‌خانه‌ی ۲ و ۴ منعقد شده و در حال ساخت می‌باشد.

همچنین، ۷۰ درصد کالاهای مربوط به خطوط انتقال، تکمیل و به سایت منتقل گردیده است.

بنابراین گزارش، هم‌اکنون عملیات با سرعت در این تلمبه‌خانه‌ها در بخشهای تکمیل فونداسیونها و احداث ساختمانهای کنترل و همچنین در بخش خطوط احداث پایه‌های دکل‌های انتقال برق و مسیرسازی مربوطه در حال انجام می‌باشد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۲۸۴۴ بازدید