سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
بازديد مديرعامل و هيئت مديره شركت مهندسي و توسعه نفت

از راه اندازی خط تولید جدید در مسیر احداث خط لوله گوره-جاسک

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی مدیرعامل این شرکت، روز سه شنبه مورخ ۲۵ شهریورماه به همراه شهرام شمس مدیر کل نظام تامین و تجاری سازی معاونت مهندسی وزارت نفت، اعضای هیئت مدیره و جمعی از مدیران ستادی این شرکت، به منظور نظارت بر روند ساخت وپوشش لوله های طرح گوره جاسک از کارخانه لوله سازی صفا و شرکت پکا شیمی بازدید به عمل آورد.
این بازدید برای نظارت بر عملکرد خط تولید پوشش FBE شرکت لوله سازی صفا که اخیرا ً‌به واسطه طرح گوره- جاسک راه اندازی شده، صورت پذیرفت.
دهقانی در این بازدید به ویژگی های مهم طرح ملی انتقال نفت خام گوره- جاسک اشاره کرد و گفت: بستر تولید لوله پیش از این نیز در کشور فراهم شده بود و با توجه به اهمیت لوله های سازگار با سرویس ترش در این طرح و در راستای عمل به دستورات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید داخل؛ شرکت های لوله ساز توانمندی های خود را در حوزه تولید لوله ارتقاء داده و خوشبختانه در این بازدید مشاهده شد که لوله های تولید داخل از نظر کیفی و کمی و همچنین از حیث تنوع در جایگاه مناسبی هستند و می توانند صنعت نفت را از واردات لوله بی نیاز نمایند.
وی در ادامه افزود: به منظور استفاده حداکثری از توان سازندگان داخلی، لازم است صنعت نفت نیاز های آتی خود را به شرکت های لوله سازی اعلام نماید تا آنها آمادگی های لازم را برای تولید و تامین نیازهای صنعت نفت در حوزه لوله کسب نمایند.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت بیان کرد: کیفیت لوله های مورد استفاده در صنعت نفت به خصوص در بخش بالادستی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که بازرسی فنی نیز بر کیفیت لوله های تولیدی صحه گذاشته است.
وی بر کیفیت لوله های تولیدی تاکید داشت و گفت: می بایست کیفیت در تمام مراحل ساخت لوله ها حفظ شود.
دهقانی به تولید روزانه بیش  از ۲/۵ کیلومتر لوله در این کارخانه اشاره داشت و نسبت به وجود چنین ظرفیت‌هایی در داخل ابراز خرسندی کرد و گفت: همه عوامل در طرح ملی گوره – جاسک با تامین صفر تا صدی لوله مورد نیاز در این طرح به مفهوم واقعی “ما می توانیم” را اثبات و به منصه ظهور رساندند که این یک افتخار ملی است.
در ادامه این بازدید مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و هیئت همراه از کارخانه پکاشیمی که مواد اولیه پوشش FBE لوله های طرح گوره- جاسک را می سازد،‌ بازدید کرد.
به گفته مدیرعامل شرکت پکا شیمی تا قبل از داخلی سازی لوله های طرح گوره – جاسک، مواد اولیه پوشش FBE وارد می گردید؛ بواسطه ساخت داخلی زنجیره تامین لوله ( تختال، ورق، لوله و پوشش) این مواد توسط شرکت پکاشیمی ساخته می شود که این امر نیز یکی دیگر از دستاوردهای این طرح ملی و راهبردی در سال جهش تولید است.
هم اکنون در شرکت لوله سازی صفا ۱۳۰۰ نفر شاغل هستند که به اذعان مدیرعامل این شرکت به واسطه طرح گوره- جاسک از ابتدای امسال ۳۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد شده و تا پایان سال جاری ۷۰۰ فرصت شغلی جدید دیگر نیز ایجاد خواهد شد.
لازم به ذکر است در شرکت پکاشیمی هم اکنون ۷۰۰ نفر شاغل هستند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۱۵:۵۹۸۲۹ بازدید