سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

۹۸٫۸ درصد از برنامه تولید نفت خام ایران در ۱۰۰ روز اول سال محقق شده است

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران ضمن ارزیابی عملکرد شرکت ملی نفت ایران در بخش تولید نفت خام، می گوید:در صد روز نخست سال جاری، ۹۸٫۸ درصدی از برنامه تولید نفت خام ایران محقق شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسعود جباری؛ مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران گفت: ارزیابی عملکرد شرکت ملی نفت ایران در بخش تولید نفت خام، نشان دهنده تحقق ۹۸٫۸ درصدی برنامه تولید این شرکت طی ۱۰۰ روز ابتدای سال جاری است به طوریکه در بخش تولید از میادین خشکی بالغ بر ۹۹٫۱ درصد و در بخش تولید از میادین دریایی بالغ بر ۹۷٫۱ درصد از برنامه های مصوب تحقق یافته است.

وی، تفاوت مختصر بین عملکرد و برنامه مصوب را ناشی از مسائل فنی، اتجام تعمیرات و کنترل تولید جهت صیانت از مخازن نفتی و در محدوده پیش بینی شده دانست و تصریح کرد:تلاش خواهد شد، در ماه های آینده، میزان تحقق برنامه تولید از میادین کشور افزایش یابد.

به گفته جباری، تحقق هدفگذاری های شرکت ملی نفت ایران در زمینه تولید نفت خام در حالی صورت گرفته است که قدرت های جهانی ،همچنان برای ایجاد موانع بر سر راه برنامه های صنعت نفت ایران تلاش می کنند و این میزان تولید  نفت جز به واسطه تلاش مجدانه همکاران صنعت نفت و مشارکت سایر بخش ها از جمله پیمانکاران فعال در این صنعت حاصل نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری و با توجه به شرایط موجود، طرح ها و اقدامات فنی و عملیاتی بسیار وسیعی توسط شرکت های تولیدی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران در حال پیگیری است که بسیاری از این تلاش ها از جمله گستردگی عملیات حفاری و  عملیات درون چاهی در تاریخ صنعت نفت کشور کم سابقه است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۵۵۳۵۵ بازدید