سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

بازدید مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و مجری طرح خط لوله گوره جاسک، از روند ساخت شیرهای دروازه‌ای طرح گوره-جاسک در ماشین سازی اراک

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی وتوسعه نفت، دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت به‌همراه محمد سقایی مجری طرح خط لوله انتقال نفت گوره جاسک، روز سه‌شنبه(۲۱ مردادماه)، از روند ساخت شیرهای دروازه‌ای (مترو کاندوئیت) ۴۲ اینچ طرح انتقال نفت خام گوره- جاسک، از ماشین سازی اراک بازدید بعمل آوردند.

بنابراین گزارش، دکتر تورج دهقانی در جریان این بازدید بیان داشت: طرح ملی گوره-جاسک دارای ۸۳ عدد شیر ۴۲ اینچ در انواع”دروازه‌ای” ،”کنترلی” و “شیرهای قطع کننده اضطراری” به ارزش حدود ۹ میلیون یورو می‌باشد.

وی افزود: تمام تلاش ما تهیه این اقلام از داخل کشور و تولید آنها توسط پیمانکاران داخلی می‌باشد و با توجه به تاکید وزیر محترم نفت بر بومی‌سازی و افزایش توان تولید کالا در داخل کشور، شرکت مهندسی و توسعه نفت به کلیه مشاوران و پیمانکاران خود ابلاغ نموده‌است کالاهایی که امکان ساخت آنها در داخل کشور وجود دارد و پیمانکاران داخلی توان تولید آنها را دارند، خرید نمونه خارجی آن ممنوع می‌باشد.

وی گفت: برای اولین بار “شیرهای۴۲ اینچ دروازه‌ای سازگار با سیال ترش”(NACE)، توسط شرکت‌های داخلی در حال تولید می‌باشد و لازم به ذکر است که بخش دیگری از ساخت شیرهای کنترلی و قطع اتوماتیک به دو شرکت داخلی دیگر واگذار شده است.

دهقانی در ادامه افزود: این شیرها که تا کنون از خارج کشور تهیه می‌شده است، هم اکنون با هدف بومی‌سازی و ساخت کالاها توسط پیمانکاران داخلی و تلاش برای تولید با کیفیت حداکثری و ایجاد رقابت سالم بین پیمانکاران ساخت داخل در حال انجام می‌باشد و این امر خود گامی مؤثر  در جهت صرفه جویی حداکثری در به تحقق رسیدن این طرح ملی می‌باشد.

بنابراین‌گزارش، محمد سقایی مجری طرح خط لوله انتقال نفت گوره جاسک در جریان این بازدید ضمن قدردانی از تلاش‌های بی دریغ نیروهای جوان و پرتوان در این طرح ملی بیان داشت: همه‌ی همکاران این پروژه بطور خالصانه و با اتکا به خودساختگی توان پیمانکاران داخلی در راستای تحقق اهداف این طرح استراتژیک در حال فعالیت هستند.

لازم به ذکر است، طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره –جاسک، شامل احداث خط لوله ای به طول تقریبی ۱۰۰۰ کیلومتر است که در بخش اجرا و ساخت این طرح، ۶ گستره خط لوله، ۵ تلمبه‌خانه، ۳ ایستگاه دریافت و ارسال توپک و ترمینال پایانی، ۱۰ پست برق، ۴۰۰ کیلومتر خطوط انتقال برق، ۳ گوی شناور،‌ خطوط لوله زیردریایی، حوضچه آرامش و ۲۰ مخزن ذخیره‌سازی نفت خام به ظرفیت کلی ۱۰ میلیون بشکه تعریف شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۶:۱۸۱,۱۴۴ بازدید