سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

دکتر فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس و جمعی از اعضای کمیسیون، از میدان نفتی یادآوران بازدید بعمل آوردند

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسى و توسعه نفت، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر عباسی، با هیئت همراه شامل تعدادی از اعضای این کمیسیون و مدیران ارشد شرکت ملی نفت با همراهی دکتر تورج دهقانى مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و نیز مجریان میادین نفتی غرب کارون، روز پنج شنبه(۹مرداد ماه)، از طرح توسعه میدان نفتی یادآوران بازدید بعمل آوردند.

بنابراین گزارش، دکتر عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در جریان بازدید از میدان نفتی یادآوران، تأسیسات فرآورش نفتی این میدان(CTEP) و نیز چاه تولیدی F5 بازدید بعمل آوردند.

دکتر عباسی در جریان این بازدید گفت: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از شرکت ملی نفت ایران و خصوصاً شرکت مهندسی و توسعه نفت اعلام حمایت نموده و بیان داشت: که هرگونه کمبود و نواقصی که در روند فعالیت و توسعه میادین نفتی غرب کارون وجود دارد با حمایت مجلس شورای اسلامی مرتفع خواهد گردید.

در این جلسه، دکتر عباسی ضمن تشریح اهمیت حوزه‌ی میادین نفتی غرب کارون و موقعیت استراتژیک آنها، به حائز اهمیت بودن آن برای مجلس شورای اسلامی بخصوص کمیسیون انرژی مجلس اشاره نمود و بیان داشت: یکی از اولویت‌های اصلی این دوره‌ی کمیسیون انرژی مجلس حمایت از توسعه هرچه سریعتر میادین مشترک نفتی بخصوص میادین مشترک نفتی در حوزه‌ی غرب کارون می‌باشد و کمیسیون انرژی اهتمام ویژه‌ای در این زمینه طی سال جاری خواهد داشت.

لازم به ذکر است، در این جلسه بیان شد؛ مشکلاتی که در گلوگاههای توسعه، بمنظور تکمیل فازهای میادین مشترک غرب کارون وجود دارد باید در اسرع وقت اطلاع رسانی شود تا کمیسیون انرژی مجلس با رعایت اولویت‌بندی و اتخاذ راهبردهای جدید راهکارهای مناسبی بمنظور ایجاد ظرفیت تولید نفت تا سقف هدف‌گذاری شده یک میلیون و دویست هزار بشکه در روز را در دستور کار خود قرار دهد.

در جریان این بازدید، دکتر دهقانى ضمن قدردانی از حضور رئیس کمیسیون انرژی مجلس و اعضای آن، به عزم جدی شرکت مهندسی و توسعه نفت برای سرعت بخشیدن به توسعه در غرب کارون و استفاده حداکثری از ظرفیت کالای ایرانی، توسعه این میادین را اولویت وزارت نفت عنوان کرد.

لازم به ذکر است، در این بازدید احمد محمدی (مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب)، عبدالله موسوی (مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران)، جهانگیر پور هنگ (مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان) اعضای گروه را همراهی نمودند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۲۸۵۳ بازدید