سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

واگذاری توسعه میدان‌های نفتی به ایرانی‌ها حمایت از تولید و اشتغال است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی دستاورد واگذاری توسعه میدان‌های مشترک نفتی به شرکت‌های ایرانی را حمایت از تولید و اشتغال در کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، به نقل از شانا، احمد مرادی در خصوص امضای قرارداد طرح توسعه میدان نفتی یاران بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا گفت: بی‌شک، افزایش ظرفیت تولید نفت‌خام، حفظ سرمایه ملی در میدان‌های مشترک و حمایت از تولید داخلی و اشتغال از جمله دستاوردهای واگذاری توسعه میدان‌های مشترک به شرکت‌های ایرانی است.

وی با بیان اینکه این قرارداد با هدف بهره‌مندی حداکثری از توان و ظرفیت شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی امضا شد، افزود: وزارت نفت در حالی برنامه‌های توسعه‌ای خود را ادامه می‌دهد که امروز این صنعت نوک پیکان شدیدترین تحریم‌های اقتصادی قرار دارد، اما هیچ‌گاه توسعه و پیشرفت در این صنعت متوقف نشده است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در ادامه به خط لوله انتقال نفت گوره – جاسک اشاره و تصریح کرد: این دستاورد نیز ضمن توسعه سواحل مکران، دستاوردهای مهم سیاسی و بین‌المللی دیگری همچون تمرکززدایی از پایانه نفتی خارک، به‌عنوان بزرگ‌ترین پایانه صادرات نفت ایران در خلیج فارس را به دنبال خواهد داشت.

بنابراین گزارش، قرارداد عملیات توسعه و بهره‌برداری یکپارچه میدان مشترک یاران در ادامه توافقنامه اصولی (HOA) مطالعه این میدان که پیش از این امضا شده بود، روز گذشته (شنبه، ۲۱ تیرماه) با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، شرکت ملی نفت ایران و شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا امضا شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۵۸۶۲ بازدید