سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

اجرای طرح حفاظت ساحلی از تاسیسات فازهای باقیمانده پارس جنوبی

طرح حفاظت ساحلی از تاسیسات فازهای باقیمانده پارس جنوبی، با هدف یکپارچگی تامین حفاظت دو منطقه پارس جنوبی (پارس ۱) و پارس کنگان (پارس ۲) انجام می شود.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، سرپرست طرح های مهندسی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اعلام این خبر افزود: در نشست هماهنگی مدیران منطقه ویژه با شرکت پتروپارس مقرر شد با هماهنگی مجریان طرح ها، برای حذف ترافیک فشرده و خطرهای احتمالی، جاده مشخص شده در طرح جامع منطقه ویژه، به کمپ های مسکونی فازهای، ۱۴، ۲۲، ۲۳ و ۲۴  اختصاص یابد.

مهندس حمیدرضا مسعودی ادامه داد: با این جابه جایی، در ورودی کمپ های مسکونی فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ به سمت جاده یاد شده منتقل می شود تا دسترسی به این فاز مهم آسان تر باشد.

وی گفت: در این نشست همچنین مقرر شد به جابه جایی هفت هکتار زمین واگذار شده به فاز ۱۹ به محل مجاورت کمپ مدیریتی فاز ۱۲ شرکت پتروپارس، پس از بررسی طرح جامع و در صورت مغایرت نداشتن با طرح جامع اقدام شود تا بدین وسیله مجموعه کمپ های مدیریتی و کارمندی شرکت پتروپارس در محل تعیین شده متمرکز شوند.

مسعودی تصریح کرد: تفکیک جاده های ارتباطی با اولویت دسترسی و ورود آسان تجهیزات به فازهای ۱۲ و ۱۹ انجام می شود تا رند اجرایی فازهای یاد شده، شتاب بیشتری داشته باشد.

سرپرست طرح های مهندسی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ادامه داد: با هماهنگی مجریان طرح ها، جاده ویژه انتقال مواد و مصالح عملیات سیویل، با جاده ویژه تردد کارکنان تفکیک می شود تا از این طریق، عملیات زیرسازی فازها بدون ترافیک شدید با عملیات جابه جایی کارکنان بهتر انجام شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۰۴۴۰۲ بازدید